Galeria

   

 Nasza szkoła

baner2

DZIEŃ DZIECKA w NASZEJ SZKOLE

(foto/ J. Tomczyk)    

DZIEŃ MAMY I TATY – maj 2018

               

( foto/ J. Tomczyk )

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

                                            ( foto p. A. Migdalska )

CHOINKA SZKOLNA 2018

       IMG_1705    IMG_1714                                              ( foto -p. E. Łopata )

JASEŁKA 2017

             

ŚNIADANIE DAJE MOC – 8 XI 2017 r. 

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami brali udział w prozdrowotnej akcji „Śniadanie daje moc”, której organizatorem na terenie szkoły była p. A. Żurawska.  Ideą akcji było promowanie zdrowego odżywiania się. Główny cel, to przypomnienie dzieciom oraz ich rodzicom, że ten pierwszy posiłek dnia jest najważniejszy. To on daje energię do pracy nie tylko ciała, ale przede wszystkim  mózgu, oraz wspomaga koncentrację, której tak często nam brakuje. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, a rodziców zachęcamy do odwiedzenia strony :http;//sniadaniedajemoc.pl, która może zainspiruje do urozmaicenia pierwszych śniadań. Życzymy owocnej lektury. ( A. Żurawska)

              

ŚLUBOWANIE KLASY I

W piątek 20 października 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na uczniów klasy I. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Naszych pierwszoklasistów serdecznie witali uśmiechnięci uczniowie starszych klas. Uczniowie klasy I przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania na Flagę Polski oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor szkoły pani Dobrochna Szpilewska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów SP w Osieku Wielkim. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki od Rady Rodziców, które wręczyła obecna na uroczystości przewodnicząca Rady Rodziców, pani Elżbieta Łopata. Upominki oraz część artystyczną dla klasy I przygotowała również klasa III pod opieką pani Arlety Ziółkowskiej. Naszym najmłodszym uczniom, życzymy samych wesołych dni w szkole. (A. Żurawska)

FESTYN ZDROWIA

( Więcej zdjęć znajduje się w zakładce „Czas na zdrowie” . Zapraszamy do obejrzenia.)

 

DZIEŃ DZIECKA W SKANSENIE W KŁÓBCE

W dniu 31 maja Rada Rodziców we współpracy z wychowawcami klas zorganizowała wycieczkę do skansenu w Kłóbce. Skansen jest częścią Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Podczas pobytu w skansenie dzieci uczestniczyły w warsztatach z podziałem na chłopców i dziewczęta. Przybliżyły one im pracę i życie w gospodarstwie domowym z przełomu XIX i XX wieku. Dziewczęta prały na tarze, wyżymały i maglowały bieliznę. Chłopcy formowali naczynia z gliny na kole garncarskim.  Dzieci zwiedziły wnętrze wiatraka „Koźlaka”, zapoznały się z dawną pracą kowala. Piekły także kiełbaski w ognisku. Poniżej prezentujemy zdjęcia wykonane przez ucznia klasy V Jakuba Karolaka, który pilnie „wyłapywał” to, co najciekawsze. (opr. J. Tomczyk)

                                                       

WARSZTATY DRUKARSKIE I PAPIERNICZE

W bibliotekach naszej gminy odbył się Tydzień Bibliotek, w ramach którego świetnie zorganizowane zostały liczne spotkania autorskie i warsztaty. W warsztatach prowadzonych przez firmę KALANDER z Gliwic uczestniczyli także uczniowie z naszej szkoły. Podczas warsztatów dzieci czerpały ręcznie papier z dębowej kadzi, odciskały pieczecie lakowe, pisały gęsim piórem papier techniką marmurkową. (J. Tomczyk)

               

JASEŁKA   SZKOLNE  – grudzień 2016

                

Klasa III piecze świąteczne pierniki.

Okres Świąt Bożego Narodzenie, to czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania w klasie III „Warsztatów pieczenia świątecznych pierników”. W poniedziałek 19 grudnia uczniowie klasy III, pod opieką wychowawczyni, mieli okazję nauczyć się wypieków pysznych świątecznych pierników. Dzieciaki, niektóre po raz pierwszy, poznawały proces ich pieczenia. Z wielką radością wałkowały przygotowane wcześniej przez siebie ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty, często związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia. Z uwagą obserwowały proces pieczenia ciasta.  Upieczone pierniczki dekorowały kolorowym lukrem. W całej szkole unosił się korzenny zapach zwiastujący zbliżające się święta. Pieczenie pierników sprawiło dzieciom ogromną radość i utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia. (A. Żurawska)

            

JESIENNY ZŁAZ ZHP KOŁO

W dniach 30 września i 01 października 2016 r. VI Drużyna Harcerska „Iskry” z Osieka Wielkiego uczestniczyła w jesiennym złazie Hufca ZHP Koło. Tegoroczną bazą spotkania był Zespół Szkół w Dąbiu. Spotkanie rozpoczęło się uroczystym apelem. Następnie w MGOK i Bibliotece Publicznej odbył się występ „Wartaków”.  Zwieńczeniem wieczoru było ognisko i dyskoteka. Drugiego dnia uczestnicy wzięli udział w biegu patrolowym i zabawach zręcznościowych. W godzinach popołudniowych złaz został zakończony.  Opiekunami były p. M. Kunowska i p. I. Ułan.

    

Wycieczka do Parku Linowego w Ślesinie

                            

Wystawa Prac Plastycznych Uczniów Liceum Plastycznego w Kole

W dniu 17 czerwca w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Osieku Wielkim miało miejsce otwarcie wystawy prac plastycznych uczniów Zespołu Sztuk Plastycznych w Kole.  Prezentowane prace były autorstwa Patryka Madany, Aleksandry Pokojewskiej oraz Oleny Sobczak. Inicjatorem i pomysłodawcą wystawy był n-l naszej szkoły p. Jarosław Tomczyk. Organizator wystawy, Filia Biblioteki przejrzyście wyeksponowała obrazy, które przez miesiąc mogły być oglądane przez wszystkich. Szczególne podziękowania należą się p. Andrzejowi Kacprzakowi z ZSP Koło, ktory ponadto wprowadził przybyłych na otwarcie wystawy w tajniki prezentowanej sztuki,  panom Radomirowi Piorunowi – dyr. MDK w Kole, p. Arkadiuszowi Gołębowskiemu i KKF „fAKT” za pomoc w udostępnieniu ram i oprawie oraz p. Danucie Gabryszewskiej i p. Elżbiecie Miśkiewicz. W wernisażu brali udział także uczniowie kl. V i VI naszej szkoły, którzy mogli być jeszcze bliżej sztuki.

                   

DZIEŃ DZIECKA w Naszej Szkole – 2016

                         

XXIV GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

DSC_2703[1] DSC_2705[1] DSC_2706[1]                           

DZIEŃ BABCI I DZIADKA w kl. I – III

                                                     

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

17.12.2015 r. w Szkole Podstawowej w Budkach Nowych odbył się Gminny Konkurs Matematyczny. Uczniowie naszej szkoły również brali udział w tym konkursie. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa klasy I-III, klasy IV – VI oraz gimnazjum klasy I-III. Naszą szkołę reprezentowali Adam Ossowski i Michał Smolarek z klasy III oraz Natalia Karolak i Krystian Kołacki z klasy VI. Wszyscy w ciągu godziny rozwiązywali zadania  testu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie! Szczególne gratulacje należą się Adamowi Ossowskiemu, który zajął I miejsce w kategorii klas I-III. Gratulujemy i życzymy dalszych wspaniałych przygód z matematyką.                     (A. Żurawska)

   

KARTKA ŚWIĄTECZNA NA BOŻE NARODZENIE

„W dniu 17 grudnia 2015 r. odbył się w naszej szkole konkurs na angielsko-polską kartkę świąteczną. Uczniowie mieli wykazać się nie tylko znajomością redagowania życzeń w języku polskim, ale również w angielskim. Rezultaty okazały się znakomite. Wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki. Konkurs zorganizowały p. Ewa Stasiak i p. Violetta Wiśniewska.

        

” Ozdoba Choinkowa – grudzień 2015″

Oto prace zgłoszone na konkurs plastyczny organizowany przez MDK  w Kole. Konkurs nosił tytuł „Ozdoba choinkowa”. Na terenie szkoły konkurs zorganizowali p. Jaroslaw Tomczyk i p. Arletta Ziółkowska. Zdjęcia wykonał p. J. Tomczyk. Oto przyklad piękna powstałego przy udziale wyobrażni, rąk i oczywiście płynącej z wnętrza wrażliwości.

IMGP3630 IMGP3631 IMGP3633 IMGP3636 IMGP3638 IMGP3642 IMGP3645 IMGP3647 IMGP3651 IMGP3653

Odwiedziny Mikołaja w klasach I- III ( grudzień 2015r. )

                               

Szkolna Wycieczka do Poznania – 11 grudnia 2015 r. 

1.  Pierwszy etap wycieczki to Palmiarnia

Wycieczkę zorganizował i jej kierownikiem był p. Jarosław Tomczyk,  Opiekunami byli: p. Arleta Ziółkowska, p. Renata Kawka i p. Andrzej Łaszkiewicz. Podziękowania dla Firmy p. Rewersa, p. Iwony Ujazdowskiej i innych ludzi dobrej woli za wsparcie. Podziękowania dla grupy uczennic z kl. 2B Gimnazjum nr. 2 w Kole za udział.  Palmiarnia to miejsce, w którym zapoznaliśmy się z roślinnością subtropikalną i trupikalną i śródziemnomorską. Widzieliśmy pnącza, palmy, epifity, paprocie, bananowca, drzewo hebanowe, hurę – drzewo o pniu pokrytym  kolcami i bardzo ciekawym sposobie rozsiewania nasion.  W akwarium oglądaliśmy gatunki ryb z różnych stron świata.  To świetna lekcja przyrody.

IMG_0794 IMG_0795 IMG_0796 IMG_0797 IMG_0799 IMG_0801 IMG_0802 IMG_0804 IMG_0806 IMG_0809 IMG_0812 IMG_0813 IMG_0815 IMG_0816 IMG_0822 IMG_0823 IMG_0827 IMG_0830 IMG_0834 IMG_0839 IMG_0841 IMG_0843 IMG_0851 IMG_0856 IMG_0862 IMG_0863 IMG_0877 IMG_0879 IMG_0880 IMG_0883 IMG_0887 IMG_0889 IMG_0891 IMG_0894 IMG_0895 IMG_0900 IMG_0906 IMG_0913 IMG_0914 IMG_0917 IMG_0920

2. Drugi etap wycieczki to  Koziołki na wieży Ratusza i Wielkopolskie Muzeum Wojskowe.

W dniu 27 grudnia 1918 r. wybuchło bardzo ważne dla Polski i zwycięskie Powstanie Wielkopolskie. Jako Wielkopolanie uczciliśmy  97 rocznicę jego wybuchu w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym, gdzie dowiedzieliśmy się o nim jeszcze więcej. To świetna lekcja historii i patriotyzmu.  Temat lekcj- Powstanie Wielkopolskie 1918-1919. Uczniowie zapoznali się z mayeriałem ikonograficznym, pamiatkami, mundurami i bronią, związanymi z powstaniem.

IMG_0928 IMG_0929 IMG_0930 IMG_0931 IMG_0971 IMG_0974 IMG_0976 IMG_0977 IMG_0979 IMG_0980 IMG_0983 IMG_0986 IMG_0987 IMG_0990 IMG_0991 IMG_0994 IMG_0995 IMG_0996 IMG_0998 IMG_1001 IMG_1002 IMG_1003 IMG_1005 IMG_1006 IMG_1007 IMG_1009 IMG_1011 IMG_1012 IMG_1014 IMG_1015

3. Trzeci etap wycieczki to Muzeum Historii Miasta Poznania

Poznań to stolica Wielkopolski. Warto wiedzieć o niej więcej.  W muzeum tym przeprowadzona została lekcja na temat: Jak powstało miasto Poznań? Uczniowie poznali etapy rozbudowy średniowiecznego Poznania: gród piastowski, miasto po lokacji w 1253 r. Poznali stare legendy i podania o najstarszym okresie historii miasta.

 IMG_0932 IMG_0936 IMG_0937 IMG_0938 IMG_0939 IMG_0940 IMG_0941 IMG_0942 IMG_0943 IMG_0945 IMG_0947 IMG_0948 IMG_0949 IMG_0950 IMG_0952 IMG_0953 IMG_0955 IMG_0956 IMG_0957 IMG_0959 IMG_0961 IMG_0962 IMG_0964 IMG_0965 IMG_0966 IMG_0968

4. Czwarty etap wycieczki – Stary Rynek

IMG_1020 IMG_1022-1 IMG_0969 IMG_1023-1 IMG_1024   IMG_1027

5. Piąty etap wycieczki – Muzeum Narodowe w Poznaniu

        

Mój Święty Mikołaj – Konkurs dla kl. I – III (2015)

           

DYNIOWY ZAWRÓT GŁOWY – KONKURS

Jak co roku p. Violetta Wisniewska zorganizowała w naszej szkole Dyniowy Konkurs, w ktorym uczniowie klas 0-VI przygotować mieli dynię. Jak zawsze kreatywności i dobrych pomysłów nie było końca…  Zapraszam do obejrzenia galerii. Ms. Violetta Wiśniewska.

DSC_2255-2  DSC_2256-1 DSC_2260-1 DSC_2262-1 DSC_2263-1 DSC_2264-1 DSC_2266-1 DSC_2267-1

DYSKOTEKA HALLOWEENOWA

P. Ewa Stasiak i p. Violetta Wiśniewska zorganizowały dyskoteke szkolną, podczas której rozstrzygnięty został konkurs na najstraszniejsze przebranie. Zgromadzona publiczność wybrała Wampira i Wampirzycę publiczności – Maję Kaczmarek oraz Andrzeja Jabłońskiego z kl. 4. Gratulujemy. Przygotowane zostały również konkurencje, w których sprawdzić się mogli wszyscy uczestnicy dyskoteki: Mumia, Kalambury, Spacer ze szczotką. Proszę wierzyć, ze rywalizacja była zaciekła, a zabawa przednia. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w zakupie nagród dla każdego uczestnika dyskoteki halloweenowej oraz konkursu Dyniowy Zawrót Głowy. p. V. Wiśniewska i p. E. Stasiak.

DSC_2272-1 DSC_2273-1 DSC_2275-1 DSC_2276-1 DSC_2277-1 DSC_2279-1 DSC_2282-1 DSC_2284-1 DSC_2285-1 DSC_2286-1 DSC_2288-1 DSC_2289-1 DSC_2291-1 DSC_2292-1 DSC_2297-1 DSC_2303-1 DSC_2307-1 DSC_2310-1

Udział uczniów kl. I – III w przedstawieniu teatralnym „Brzechwolandia”.

              

Ślubowanie klasy I w roku szkolnym 2015/2016

 

                                        

Nie mówię  „żegnajcie,  lecz  „do widzenia”.

Tymi słowami pani dyrektor Jolanta Szczepankiewicz przemówiła do przybyłych i zaproszonych gości w dniu 30 września 2015 r.

124567891011121314

Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015

W piątek 26 czerwca 2015 roku na uroczystym apelu został podsumowany rok szkolny 2014/15. W szkolnej sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, rodzice, babcie, dziadków. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego przy akompaniamencie ucznia kl. VI Łukasza Zielińskiego głos zabrała dyrektor szkoły p.  Jolanta Szczepankiewicz. Przedstawiła wyniki klasyfikacji rocznej, której dokonali nauczyciele dnia 18 czerwca 2015 roku. Następnie zostali nagrodzeni uczniowie wyróżniający się w nauce oraz z osiągnięciami.
Rodzice uczniów wyróżniających się w nauce ze średnią ocen co najmniej 4,75 i więcej otrzymali listy gratulacyjne, a Rodzice, którzy okazali serce i „pomocną dłoń” szkole otrzymali pisemne podziękowania.
W kolejnej części apelu uczniowie klas szóstych  złożyli przyrzeczenie na sztandar i krótką częścią artystyczną pożegnali naszą społeczność.  Następnie  dyrektor szkoły  wraz z Gronem Pedagogicznym życzyła udanych i ciekawych wakacji. Po części oficjalnej nadszedł czas na spotkania z wychowawcami w klasach. Tam uczniowie klas I-V otrzymali pozostałe świadectwa. ( Opracowanie i zdjęcia –  p. J. Tomczyk)

DSC_0001DSC_0004DSC_0005DSC_0007DSC_0008DSC_0014DSC_0017DSC_0020DSC_0021DSC_0022DSC_0023DSC_0024DSC_0025DSC_0026DSC_0029DSC_0030DSC_0032DSC_0033DSC_0035DSC_0039DSC_0040DSC_0041DSC_0044DSC_0047DSC_0049DSC_0052DSC_0055DSC_0058DSC_0061DSC_0062DSC_0065DSC_0066DSC_0068DSC_0069DSC_0070DSC_0071DSC_0072DSC_0073DSC_0074DSC_0075DSC_0076DSC_0080DSC_0082DSC_0083DSC_0085DSC_0086DSC_0087DSC_0088DSC_0089DSC_0090DSC_0092DSC_0097DSC_0099DSC_0102DSC_0106DSC_0114DSC_0116DSC_0118DSC_0119DSC_0122DSC_0126DSC_0128DSC_0129DSC_0130

II PIESZA SZKOLNA PIELGRZYMKA DO LICHENIA

W dniu 24 czerwca 2015 r. odbyła się II Piesza Szkolna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Wymarsz na szlak pielgrzymkowy nastąpił ok. godz. 7.00. W tym roku w naszej pielgrzymce uczestniczyło 69 osób. Najmłodszy uczestnik miał 7 lat – brawo Oskar! Organizator pielgrzymki p. Jarosław Tomczyk serdecznie dziękuje opiekunom: siostrze Bożymirze Piś; ks. Bartłomiejowi Pyce. Dziękuje proboszczowi parafii Osiek Wielki ks. Eugeniuszem Pasternakowi i wspólnocie sióstr Sercanek, siostrze Alweri Madejczyk za zaangażowanie i współpracę.  Dziękuje ks. Jakubowi Ziemskiemu, który przewodził nam przez cały czas. Szczególne podziękowania należą się proboszczowi z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Racięcicach, ks. Zbigniewowi Barczowi i tamtejszej społeczności za przyjęcie i gościnę podczas postoju. Podziękowania należą się wszystkim uczestnikom oraz:  p. dyr. Jolancie Szczepankiewicz, p. Arlecie Kubsik-Kwiatkowskiej, p. Arturowi Szatkowskiemu z Koła, p. Pawłowi Pyszkowskiemu, p. Ossowskiemu i p. Adamowi Rewewrsowi z Koła. Po dotarciu do Lichenia pielgrzymi uczestniczyli w Mszy św. sprawowanej w kaplicy bł. Stanisława Papczyńskiego, której przewodniczył ks. Jakub Ziemski. ( Zdjęcia i opracowanie- J. Tomczyk)

DSC_0001DSC_0003DSC_0004DSC_0005DSC_0006DSC_0007DSC_0010DSC_0011DSC_0012DSC_0013DSC_0014DSC_0015DSC_0016DSC_0017DSC_0018DSC_0019DSC_0020DSC_0021DSC_0024DSC_0026DSC_0027DSC_0029DSC_0030DSC_0031DSC_0032DSC_0035DSC_0036DSC_0037DSC_0038DSC_0039DSC_0041DSC_0044DSC_0046DSC_0047DSC_0048DSC_0049DSC_0050DSC_0052DSC_0053DSC_0055DSC_0063DSC_0066DSC_0067DSC_0068DSC_0069DSC_0071DSC_0072DSC_0073DSC_0074DSC_0075DSC_0077DSC_0080

 II GMINNY TURNIEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Dnia 22 czerwca 2015 r. w Dębach Szlacheckich odbył się Gminny Turniej Szkół Podstawowych pod patronatem Wójta gminy Osiek Mały. Uczniowie z klas IV – VI rywalizowali ze sobą w przygotowanych konkurencjach sportowych i nie tylko. W tym roku  I miejsce przypadło szkole w Drzewcach. My zajęliśmy miejsce IV.  Wszystkim, którzy wzięli udział w tej świetnej zabawie, gdyż o nią przede wszystkim chodzi – gratulujemy. Opracował p. J. Tomczyk.

DSC_0055DSC_0057DSC_0061DSC_0062DSC_0063DSC_0065DSC_0066DSC_0067DSC_0068DSC_0070DSC_0072DSC_0074DSC_0076DSC_0077DSC_0080DSC_0083DSC_0084DSC_0085DSC_0087DSC_0089DSC_0092

Pierwsza Pomoc wśród uczniów klas młodszych

DSC_0140DSC_0141DSC_0142DSC_0144DSC_0146DSC_0147DSC_0149DSC_0150DSC_0151DSC_0152DSC_0153DSC_0156DSC_0158DSC_0159DSC_0161DSC_0162

25 lat Samorządności Gminy Osiek Mały

W dniu 14 czerwca 2015 r. w naszej gminie odbyły się obchody 25 lecia samorządności. Podczas tej pięknie przeprowadzonej uroczystości nastąpiło nadanie herbu gminie. Herb naszej gminy przedstawia w czerwonym polu tarczy złotą wiązkę zboża ułożoną w kształt litery „U” zakończony sześcioma kłosami, po trzy z każdej strony. Na wiązce położony jest miecz sztychem do góry. Uroczystość ubarwił występ  uczniów naszej szkoły przygotowany przez p. Arletę Ziółkowską i p. Jarosława Tomczyka. Dzieci z kl. III i IV zatańczyły Poloneza, natomiast uczennice kl. V – Natalia Karolak i Ewa Kujawka zaśpiewały kultową pieśń „Modlitwa o wschodzie słońca”. Opracował J. Tomczyk.

DSC_0086DSC_0087DSC_0089DSC_0090DSC_0093DSC_0094DSC_0098DSC_0100DSC_0102DSC_0103DSC_0104DSC_0108DSC_0109DSC_0113DSC_0114POL_gmina_Osiek_Mały_COADSC_0115DSC_0118DSC_0119DSC_0121DSC_0123DSC_0122DSC_0124DSC_0125

DZIEŃ MATKI W KL. I-III

DSC_0001DSC_0002DSC_0003DSC_0006DSC_0007DSC_0015DSC_0011DSC_0009DSC_0016DSC_0017DSC_0018DSC_0023DSC_0026DSC_0027DSC_0031DSC_0033DSC_0034DSC_0036DSC_0038DSC_0040DSC_0041DSC_0043DSC_0044DSC_0046DSC_0048DSC_0053DSC_0056DSC_0062DSC_0063DSC_0064DSC_0065DSC_0068

DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA W NASZEJ SZKOLE

1 czerwca odbył się w naszej szkole Szkolny Dzień Dziecka, który w tym roku przebiegał pod hasłem ,,Potrafię dbać o swoje zdrowie”. Uczniowie podsumowali wiadomości zdobyte podczas realizacji programów profilaktycznych, realizowanych przez wychowawców w roku szkolnym 2014/2015. Dzień rozpoczął się od przygotowania wspólnego śniadania w klasach. Wszyscy uczniowie pod okiem swoich wychowawców przygotowali smaczne , pełne witamin śniadania. Po śniadaniu rozpoczęto prace plastyczne . Przygotowano plakaty i rysunki mówiące o tym , co należy robić , aby być zdrowym. Każda z klas przedstawiła swoją pracę, można je oglądać na zdjęciach wykonanych przez pana Jarosława Tomczyka. Następnie odbyły się zajęcia ruchowe. Największym powodzeniem cieszyła się gra w siatkówkę. Dzieci mogły w nią grać dzięki rodzicom, którzy zakupili zestaw do siatkówki z pieniędzy Rady Rodziców. Dzień ten upłynął w radosnej atmosferze, co możemy zobaczyć na zdjęciach. Opracowała A.Żurawska (SK PCK)

DSC_0326DSC_0328DSC_0332DSC_0333DSC_0334DSC_0338DSC_0342DSC_0343DSC_0344DSC_0345DSC_0347DSC_0349DSC_0350DSC_0352DSC_0353DSC_0354DSC_0355DSC_0356DSC_0357DSC_0360DSC_0361DSC_0363DSC_0366DSC_0371DSC_0372DSC_0373DSC_0374DSC_0375DSC_0377DSC_0379DSC_0381DSC_0383DSC_0385DSC_0386DSC_0388DSC_0390

II Rajd Rowerowy Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

W dniu 23 maja 2015 r. po błogosławieństwie ks. Wikariusza Jakuba Ziemskiego z Parafii św. Bartłomieja w Osieku Wielkim wyruszyliśmy rowerami do Koła, aby wziąć udział w II Rowerowym Rajdzie Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem rajdu na terenie szkoły i jego kierownikiem na trasie był p. Jarosław Tomczyk. Szczególne podziękowania należą się Państwu Zielińskim –  Rodzicom, którzy w rajdzie aktywnie uczestniczyli i wspomagali.  W rajdzie brali udział uczniowie : Sandra Stachurska, Wiktoria Pyrzyńska,  Izabela Pachlińska  i Łukasz Zieliński– uczniowie kl. VI.  Celem rajdu jest upamiętnienie osób związanych z regionem konińskim, uwięzionych i zamordowanych przez Sowietów w 1940 r. Przy szkole nr 1 w Kole została odsłonięta  tablica poświęcona ppor. Tadeuszowi Kosmalskiemu, który został zamordowany strzałem w tył głowy w Charkowie w roku 1940 przez NKWD. Obok stanął Dąb Pamięci. Dziękujemy p. M. Brodzie, nauczycielce historii w S.P. nr 1 w Kole za zaproszenie i miłe przyjęcie. Dziękujemy p. P. Góreckiemu, prezesowi Stowarzyszenia Katyń w Koninie za materiały książkowe, które wzbogacą naszą bibliotekę o nowe źródła historyczne oraz p. I. Niewiarowskiemu, senatorowi RP za dar w postaci książki ” Senatorowie zamordowani, zaginieni, zmarli w latach II wojny światowej”.

http://kolo.naszemiasto.pl/artykul/ii-rowerowy-rajd-pamieci-ofiar-zbrodni-katynskiej-wideo,3396916,artgal,t,id,tm.html

DSC_0257DSC_0258DSC_0259DSC_0260DSC_0261DSC_0262DSC_0265DSC_0268DSC_0270DSC_0271DSC_0272DSC_0273DSC_0274DSC_0277DSC_0282DSC_0285DSC_0286DSC_0287DSC_0288DSC_0290DSC_0292DSC_0293DSC_0295DSC_0299DSC_0301DSC_0304DSC_0306DSC_0307DSC_0308DSC_0309DSC_0311DSC_0312DSC_0313DSC_0316DSC_0317DSC_0319DSC_0321DSC_0325DSC_0329DSC_0331

Wycieczka uczniów klas I-III do Koła 

Wycieczka do Koła odbyła się 20 maja 2015r.Kierownikiem wycieczki była Alicja Żurawska, funkcję opiekunów pełnili pani Arleta Żiółkowska, pani Dobrochna Szpilewska oraz pani Dorota Trafna. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas   I-III. Podczas wycieczki spotkaliśmy się ze strażakami Powiatowej Straży Pożarnej w Kole. Spotkanie odbyło się w ramach akcji Otwarte Strażnice. Mogliśmy z bliska obejrzeć wyposażenie strażackiego wozu, wsiąść do niego oraz założyć na głowę hełm strażacki. Uczestniczyliśmy również w próbnym alarmie. Od strażaków dowiedzieliśmy się, że praca strażaka jest ciekawa, ale bardzo trudna i niebezpieczna. Następnie udaliśmy się do Muzeum Ceramiki, gdzie obejrzeliśmy wystawę zabawek. Na wystawie można było oglądać zabawki, którymi bawili się nasi rodzice i dziadkowie. Następnie udaliśmy się wraz z naszym przewodnikiem do Ratusza. Przewodnik opowiedział nam historię Ratusza i miasta Koła. Jednak największą atrakcją było wejście na wieżę kolskiego Ratusza. Niektórzy z nas z trudem wspinali się na szczyt, pokonując wiele schodów. Wszystkim się to udało i wszyscy podziwialiśmy piękną panoramę miasta. Na zakończenie wycieczki zmęczeni , ale pełni wrażeń, udaliśmy się na pyszną pizzę. Opracowała A. Żurawska.

DSCN2732DSCN2738DSCN2734DSCN2731DSCN2742DSCN2744DSCN2745DSCN2747DSCN2748DSCN2749DSCN2750DSCN2751DSCN2752DSCN2753DSCN2756DSCN2758DSCN2760DSCN2761DSCN2766DSCN2767DSCN2768DSCN2769DSCN2770DSCN2771DSCN2772DSCN2773DSCN2774DSCN2775DSCN2776DSCN2777DSCN2779DSCN2780DSCN2781DSCN2784DSCN2785DSCN2786DSCN2787DSCN2788DSCN2790DSCN2791DSCN2792DSCN2796DSCN2795DSCN2797DSCN2806DSCN2814DSCN2813DSCN2818DSCN2819DSCN2821DSCN2824DSCN2805

Uroczystość 224 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja – 3 maja 2015 r.

DSC_0068DSC_0069DSC_0072DSC_0076DSC_0081DSC_0080

Wyjazd na mecz Ekstraklasy Lech Poznań – Śląsk Wrocław

Kolejny raz udajemy się do Poznania na stadion przy ul. Bułgarskiej aby na żywo kibicować Lechowi Poznań w meczu 29 kolejki ze Śląskiem Wrocław. Mecz został rozegrany w dniu 25 kwietnia 2015r.  o godz, 20.30. Ponownie byliśmy świadkami wygranej Lecha, który pokonał rywali 2:0. Wyjazd na mecz zorganizował p. Jarosław Tomczyk wraz z p. Violettą Wiśniewską. Szczególne podziękowania organizatorzy kierują pod adresem kibiców Lecha Poznań, a szczególnie p. Krzysztofowi Gołembskiemu. Dziękujemy też rodzicom, którzy pomocnie asystowali podczas tego wspaniałego wydarzenia sportowego, panom: Pawłowi Pyszkowskiemu, Łukaszowi Balcerzakowi i Krzysztofowi Pigule. Agresywnie grający Śląsk w pierwszej połowie musiał oddać inicjatywę Lechowi po przerwie.   Pierwszy gol zdobywa Hamalainen w 56 minucie po dośrodkowanej piłce w pole karne z lewej strony. Drugiego  gola strzelił  w 85 minucie Arajuuri po rzucie wolnym z prawej strony pola karnego Śląska. Ta druga połowa w wykonaniu Lecha to jedna z piękniejszych.                                                               

                       DSC_0001DSC_0002DSC_0004DSC_0010DSC_0006DSC_0011DSC_0012DSC_0014DSC_0020DSC_0022DSC_0025DSC_0027DSC_0028DSC_0029DSC_0032DSC_0034DSC_0003DSC_0026          

Konkurs wielkanocny

W dniu 31.03.2015r. odbyło się  rozstrzygnięcie konkursu pt:,, Jajko na wesoło”. Udział w nim wzięło 52 uczniów z klas I – VI oraz Oddziału Przedszkolnego. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody wielkanocne. Pomysłowość dzieci  była zaskakująca. Zobaczcie sami ! Organizatorami konkursu były, pani Violetta Wiśniewska i pani Ewa Stasiak.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Powitanie wiosny – 2015

Palenie marzanny to stary słowiański zwyczaj. Marzanna będąca symbolem zimy zostaje spalona, by odpędzić zło, choroby, a powitać wiosnę z urodzajem i budzące się wraz z nią życie w przyrodzie. Nasy uczniowie z wielkim entuzjazmem powitali wiosnę w jej pierwszym kalendarzowym dniu.  Przyczyni się to z pewnością do tego, że zima nie wróci do nas wcześniej jak za rok.

DSC_0187DSC_0188DSC_0190

Wycieczka Kraków-Oświęcim- Zakopane

IMG_2419IMG_2420IMG_2421IMG_2430IMG_2431IMG_2432IMG_2433IMG_2434IMG_2435IMG_2437IMG_2438IMG_2441IMG_2442IMG_2443IMG_2447IMG_2449IMG_2454IMG_2455IMG_2457IMG_2458IMG_2460IMG_2463IMG_2466IMG_2471IMG_2472IMG_2473IMG_2474IMG_2479IMG_2480IMG_2487IMG_2488IMG_2489IMG_2496IMG_2497IMG_2498IMG_2501IMG_2502IMG_2506IMG_2513IMG_2519IMG_2520IMG_2522IMG_2523IMG_2524IMG_2525IMG_2526IMG_2527IMG_2528IMG_2515IMG_2453OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zabawa Walentynkowa

Rada Rodziców i Dyrektor Szkoły byli organizatorami zabawy walentynkowej dla dzieci w sali OSP w Osieku Wielkim. W dniu 14 lutego po godzinnym  walentynkowym koncercie przygotowanym przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły rozpoczęły się tańce przy muzyce zespołu CASINO. Do dyspozycji dzieci był przygotowany i obsługiwany przez rodziców bufet. Dzieci bawiły się od godziny 14.oo do 19.00. Rodzicom należą się wielkie podziękowania za podjętą inicjatywę i jej realizację. Podziękowania kierujemy także do sponsorów oraz OSP w Osieku Wielkim. Od godziny 20.00 rozpoczęła się zabawa dla dorosłych. Opracował J. Tomczyk.

DSC_0032DSC_0033DSC_0037DSC_0040DSC_0041DSC_0043DSC_0044DSC_0046DSC_0048DSC_0049DSC_0050DSC_0051DSC_0052DSC_0053DSC_0056DSC_0056 DSC_0060DSC_0061DSC_0063DSC_0066DSC_0069DSC_0070DSC_0072DSC_0073DSC_0074DSC_0075DSC_0077DSC_0078DSC_0079DSC_0080DSC_0082DSC_0083DSC_0084DSC_0085DSC_0086DSC_0087DSC_0090

Przedstawienie teatralne w szkole

W dniu 4 lutego w naszej szkole gościła grupa teatralna, która przedstawiła widowisko nawiązując świetny kontakt z uczniowską publicznością.

DSC_0001DSC_0007DSC_0002

Dzień Babci i Dziadka – styczeń 2015

dzDB1 002dzDB1 004dzDB1 006dzDB1 007dzDB1 008dzDB1 010dzDB1 012dzDB1 013dzDB1 015dzDB1 016dzDB1 017dzDB1 018dzDB1 019dzDB1 020dzDB1 021dzDB1 022dzDB1 024dzDB1 025dzDB1 026dzDB1 027dzDB1 029dzDB1 033dzDB1 034dzDB1 035dzDB1 041dzDB1 040dzDB1 042dzDB1 043dzDB1 046dzDB1 047dzDB1 048dzDB1 050dzDB1 053dzDB1 056dzDB1 057dzDB1 059dzDB1 060dzDB1 061dzDB1 062

Wycieczka do Gniezna

W dniu 11.12.2014r. uczniowie z klas III – VI pojechali na wycieczkę ,,Szlakiem Piastów” do Gniezna. W programie wycieczki zobaczyliśmy Katedrę Gnieźnieńską pw.Wniebowzięcia NMP i św. Wojciecha – znajdująca się na historycznym Wzgórzu Lecha , która stanowi najważniejszy zabytek sakralny miasta. W katerze znajdowały się m.in. relikwie św.Wojciecha a także bezcenny skarb sztuki romańskiej jakimi są  Drzwi Gnieźnieńskie , przedstawiające życie tegoż świętego. Następnie zwiedziliśmy Rynek Wzgórze Panieńskie z przyległymi do niego kościołami . Kolejnym etapem było Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie obejrzeliśmy film w 3D przedstawiający Początki Państwa Polskiego oraz dorobek kultury materialnej Wielkopolski. Na zakończenie wycieczki zjedliśmy smaczny obiad i odwiedziliśmy Fabrykę Bombek. Pogoda nam dopisała i zadowoleni z bombkami wróciliśmy do domów.

,,Szlakiem Piastów” oprowadzał nas przewodnik pan Przemysław Kujawski. Kierownikiem wycieczki była pani Ewa Stasiak. Opiekunami pani Violetta Wiśniewska, pani Dorota Trafna i siostra Bożymira.

14597_1643232665904181_3046748799151514202_n (1)934877_1643228649237916_259633787287666951_n (1)10418908_1643229089237872_9099140454218020512_n (1)10858646_1643228885904559_551121244554208500_n (1)961521_1643215945905853_1725775813_n10616698_1643231212570993_5066703311287932325_n10659197_1643228259237955_2108027153799458531_n10806236_1643227115904736_2461242841333996192_n (1)10846397_1643236279237153_2713831957805237529_n (1)10848007_1643237655903682_3824727139483559206_n (1)10858580_1643230152571099_6050793357602254907_n (1)10859681_1643245905902857_643131062_n10868140_1643224449238336_1007051359770712009_n (1)OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAWP_20141211_001WP_20141211_004WP_20141211_046WP_20141211_051WP_20141211_060WP_20141211_137WP_20141211_133

Jasełka w naszej szkole

DSC_0056 (2)DSC_0057 (2)DSC_0060 (2)DSC_0061 (2)DSC_0062 (2)DSC_0063 (2)DSC_0064 (2)DSC_0064 (3)DSC_0065 (3)DSC_0067 (2)DSC_0068 (3)DSC_0070 (2)DSC_0071 (2)DSC_0072DSC_0074DSC_0076 (2)DSC_0078 (2)DSC_0080 (2)DSC_0081 (2)DSC_0087 (2)DSC_0091DSC_0092 (2)DSC_0093 (2)DSC_0099DSC_0102DSC_0104DSC_0101 (2)

MIKOŁAJKI 2014

m 1 003m 1 004m 1 005m 1 006m 1 007m 1 012m 1 013m 1 015m 1 020m 1 022m 1 023m 1 026m 1 027m 1 032m 1 034m 1 036m 1 041m 1 044m 1 046(1)m 1 049m 1 051m 1 053m 1 061m 1 063m 1 010m 1 014

Zajęcia dla rodziców klasy I

W dniach 19.11.2014r. do 21.11.2014r. wychowawca klasy I, pani Dobrochna Szpilewska, przeprowadziła zajęcia dla rodziców uczniów. 50% uczniów tej klasy to dzieci sześcioletnie. Z zaproszenia wychowawcy skorzystało 80% rodziców. Dzięki zajęciom rodzice mogli poznać formy i metody pracy z uczniami klasy I oraz dostosowanie szkoły do pracy z młodszymi dziećmi. Każdy z rodziców z zainteresowaniem obserwował zachowanie swojego dziecka w grupie uczniowskiej, jego adaptacje i aklimatyzację w szkole.

344(1)5789101318DSC_0041DSC_0043DSC_0045DSC_0047DSC_0048DSC_0050DSC_0052DSC_0054DSC_0055DSC_0059

‚Halloween’ w Naszej Szkole – 30.X.2014.

Jak co roku w Naszej Szkole, pani Violetta Wiśniewska z panią Ewą Stasiak zorganizowały dyskotekę Halloween’ową. Uczniowie brali udział w kilku konkurencjach, między innymi mieli za zadanie „stworzyć” żywą mumię przy pomocy… papieru toaletowego. Ponadto, rozstrzygnięto konkurs na „Najstraszniejsze przebranie Halloween’owe” – wybór nie był prosty, gdyż przebrania były bardzo oryginalne i… przerażające.  written by Violetta Wiśniewska

DSC_1428DSC_1432OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mistrz ortografii Powiatu Kolskiego

Pohamuj chichot juhasie, żaden wierch nie chce śmiechu już słuchać, pierzchną chmury, by nie żyć w hałasie, schudną owce, gdy trawa jest sucha” (z Brykczyński M.: „Jak się nie bać ortografii?”)

W dniu 30.10.2014r. uczennice naszej szkoły Beata Kulecka i Wiktoria Pyrzyńska wzięły udział w konkursie ortograficznym pt:,,Mistrz Ortografii Powiatu Kolskiego” Konkurs miał formę pisemną i składał się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy konkursu, wykreślali z tekstu nieprawidłowo zapisany wyraz, w drugiej (testowej) wybierali jedną z dwóch (prawidłową) odpowiedź na zadane pytanie. W dogrywce uzupełniali odpowiednimi znakami zestaw 35 wyrazów. Konkurs był bardzo trudny, ale nasze uczennice poradziły sobie z nim bardzo dobrze. Podopiecznych przygotowywała pani Ewa Stasiak.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ale Cyrk! Cyrk w naszej szkole.

DSC_0035DSC_0039DSC_0040DSC_0041DSC_0042DSC_0043DSC_0049DSC_0052DSC_0053DSC_0054DSC_0055

Spotkanie z artystą fotografikiem Karolem Budzińskim

W dniu 24 października w Szkole Podstawowej w Osieku Wielkim gościł artysta fotografik Karol Budziński, laureat wielu nagród i wyróżnień, twórca o współtwórca wielu albumów i przewodników turystycznych. Jego zdjęcia z planu filmowego „Ogniem i Mieczem” można oglądać jeszcze do końca listopada w szkolnej galerii „Przy szkole na piętrze”. Organizatorem spotkania oraz wystawy zdjęć jest  Jarosław Tomczyk przy współpracy z  Violettą Wiśniewską,  Andrzejem Łaszkiewiczem,  Arletą Ziółkowską,  Dobrochną Szpilewską ,  Alicją Żurawską, Józefem Lewandowskim i Dorotą Trafną. Szczególne podziękowania należą się p. Andrzejowi Wykpiszowi , Międzyzakładowej Komisji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” oraz p. dyrektor szkoły Jolancie Szczepankiewicz . Poza otwarciem wystawy Karol Budziński przeprowadził w tym dniu dwa spotkania: z dziećmi klas IV – VI oraz o godz. 16.00 z lokalną społecznością. Szczegółowo przedstawił tajniki sztuki fotograficznej zapoznając przybyłych z rodzajami aparatów fotograficznych, omówił otwartą wystawę zdjęć z planu filmowego „Ogniem i Mieczem” oraz zapoznał widzów i słuchaczy ze swoją szerszą i najnowszą twórczością fotograficzną. Dzieci ponadto mogły zapoznać się z różnymi nakryciami głów, które p. Karol przywozi ze swoich wędrówek z aparatem  po świecie. Jednak jak sam mówi najlepiej fotografuje mu się jego ukochaną Wielkopolskę. Spotkanie z p. Karolem to nie tylko wspaniała lekcja sztuki ale także geografii i przyrody

DSC_0007DSC_0010DSC_0013DSC_0025DSC_0028DSC_0034DSC_0037DSC_0038DSC_0041DSC_0044DSC_0046DSC_0047

Uczniowie klas I-III poznają historię regionu.

W dniu 17października 2014r. uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami p. Dobrochną Szpilewską,p. Arletą Ziółkowska , p. Alicją Żurawska i p. Dorotą Trafną, pojechali na wycieczkę do Witowa, do Izby Regionalnej. Pomysłodawczynią  powstania takiej izby była p. Grażyna Jakubowską. Zostaliśmy tam ciepło przywitani.  Uczniom zostali zapoznani z krótką historią tej chaty, która przez wiele lat służyła mieszkańcom Witowa jako szkoła. Jedna część chaty to izba szkolna  a druga to mieszkanie nauczyciela .We wnętrzu uczniowie oglądali sprzęty i meble , których używało  się dawniej. Uczniowie podziwiali też piękne rzeźby i płaskorzeźby p. Jakubowskiego. Na zewnątrz  można zobaczyć starą studnię ,  sprzęt gospodarski, maszyny rolnicze używane przed laty. Po zjedzeniu śniadania w tak historycznym miejscu , uczniowie podziękowali za gościnę.

w 12w 22w 17w 19w 20w 23w 24w 26w 25w 27w 11w 21

 Pasowanie na uczniów 

10 października 2014r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na uczniów.  Uroczystość przygotowała i prowadziła wychowawczyni klasy I – pani Dobrochna Szpilewska. Dzieci z klasy I przedstawiły wiersze i piosenki, których nauczyły się od początku roku szkolnego 2014/ 2015. Następnie zdały egzamin- rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania  z Katechizmu dziecka polskiego ( W. Bełzy) oraz próbowały cytryny. Oceny egzaminu dokonywali – pani dyrektor Jolanta Szczepankiewicz, nauczyciele- pani Renata Kawka, pani Arleta Ziółkowska, pani Alicja Żurawska, rodzice uczniów klasy I oraz dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klasy II i III.

Po pomyślnie zdanym egzaminie oraz  złożonym przez uczniów kl. I przyrzeczeniu zostali oni pasowani przez panią dyrektor na uczniów naszej szkoły. Przyrzeczenie złożyli również rodzice pierwszoklasistów. W imieniu społeczności szkolnej  nowych uczniów wierszami i piosenką przywitali uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią panią Alicją Żurawską. Pierwszaki otrzymały prezenty od klasy II, Rady Rodziców.

śl 2śl 3śl 6śl 7śl 8śl 9śl 10śl 11śl 16śl 18śl 19śl 20śl 22śl 27śl 28śl 30śl 1śl 13

Jeszcze kilka nowych zdjęć z wycieczki przedszkolaków do Izabelina

IMG_1943IMG_1954IMG_1964IMG_1974IMG_1982IMG_1997IMG_1999OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jesienny Złaz Hufca ZHP Koło w Kościelcu

W dniach 10-11.10.2014 r. w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. St. Staszica w Kościelcu odbył się jesienny Złaz Hufca ZHP Koło. Wzięło w nim udział ok. 130 zuchów, harcerzy, wędrowników oraz instruktorów. Gospodarzami złazu była 3 Drużyna Wędrownicza ,,Leśny Ogród” . Z naszej szkoły  pod opieką dh Iwony Ułan i dh Małgorzaty Kunowskiej wzięło udział 10 harcerzy:  S. Stachurska, B. Uliński,  M. Sędziak,  J. Jabłońska, W. Bednarkiewicz, M. Rzepecka, W. Dominiak, O. Trafna. S. Balawejder, K. Szafrańska Celem spotkania była integracja roku harcerskiego 2014/2015 oraz poznanie historii, tradycji i życia mieszkańców gminy Kościelec. Złaz rozpoczął się apelem powitalnym, po którym  uczestnicy przemaszerowali pod obelisk poświęcony męczeńskiej śmierci zamordowanych we wrześniu 1939 roku mieszkańców – Edwarda Wojciechowskiego i Romana Poniatowskiego oraz na grób sześciu harcerzy pochowanych na kościeleckim cmentarzu. W tych miejscach druhowie pełnili warty, zapłonęły znicze, złożone zostały kwiaty, a pamięć pomordowanych uczczono minutą ciszy. Oddano również hołd nieżyjącym już instruktorom: Zofii Kuśmirek oraz Urszuli i Jerzemu Sieleckim. W tym dniu na druhów czekały liczne niespodzianki, m.in. pokaz carvingu, serwisu synchronicznego i sztuki barmańskiej.  Zaproszeni goście i druhowie mogli poznać tańce ludowe w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego „Kościelec” oraz pośpiewać z kościeleckimi Ale babkami. Wieczorem odbyła się dyskoteka. W sobotę rano było piękne słońce, które towarzyszyło nam podczas biegu patrolowego. Na kilku punktach kontrolnych przygotowanych przez 3 Drużynę starszoharcerską ,,Czarne Stopy” sprawdzano wiedzę z symboliki szyfrów, historii, prawa harcerskiego i orientacji w terenie. Pełni wrażeń wszyscy rozjechali się do swoich domów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

14 X 2014 r. – Dzień Edukacji Narodowej

DSC_0334DSC_0335DSC_0336DSC_0338DSC_0339DSC_0341DSC_0342

Spotkanie z sierżantem Pyrkiem

Już w pierwszych dniach września nasi uczniowie z klas I-III przeżyli pełne wrażeń spotkanie z sierżantem Pyrkiem. Sierżant Pyrek przyjechał do naszej szkoły razem z policjantami . Na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie , podczas którego Pyrek rozmawiał z dziećmi na temat zasad bezpiecznego zachowania się na drodze. Na pożegnanie zrobiliśmy  z Pyrkiem kilka zdjęć , nasi uczniowie obiecali ,że będą pamiętać o wskazówkach Pyrka.

Sierżant Pyrek to maskotka Wielkopolskiej Policji wymyślona w 2003r. przez dzieci. Polecamy stronę Pyrek.pl , strona dla dzieci i rodziców.

DSC_8130DSC_8134DSC_8139

Dożynki Gminne 2014 – występ uczniów naszej szkoły

trafo 070trafo 072trafo 073trafo 074trafo 075trafo 076trafo 077trafo 080trafo 090trafo 094trafo 095trafo 100trafo 101trafo 102trafo 103trafo 104trafo 105trafo 106

27.06.2014 r.-Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 i pożegnanie klasy VI

Na ten dzień uczniowie czekali całe 10 miesięcy. W naszej szkole dzień ten rozpoczęła p. dyrektor szkoły Jolanta Szczepankiewicz, która przywitała wszystkich zebranych. Następnie wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe najlepszym uczniom. Zdając sobie sprawę z faktu, że szkoła to także rodzice, którzy czynnie zawsze włączają się w jej życie, szczególne podziękowania skierowała m.in. także do nich. W tym dniu nastąpiło pożegnanie klasy VI, której wych. był p. J. Tomczyk. Uczniowie tej klasy stają się już absolwentami tej  szkoły, a za dwa miesiące będą uczniami gimnazjum. Tradycja naszej szkoły nakazuje jednak by kończący szkołę złożyli przyrzeczenie absolwenta oraz podpis w kronice szkoły, co miało miejsce. Uczniowie klasy VI żegnając nauczycieli, pracowników szkoły oraz kolegów i koleżanki powiedzieli: „Dziękujemy Wam drodzy Rodzice i Nauczyciele, Pracownicy szkoły za to, że zawsze jesteście godni zaufania, nauczania i wychowania. Dziękujemy Wam nauczyciele za to, że dzieci znaczą dla Was tak wiele, że oddajecie im siebie często poświęcając swój rodzinny czas.  Niech dobry Bóg Wam i Nam błogosławi. Na koniec p. dyrektor wszystkim uczniom życzyła udanych i bezpiecznych wakacji. 1 2 3 4 5 6

Wycieczka do Łodzi- 12.o6.2014 r.

W dniu 12 czerwca uczniowie klas I – III oraz kilkoro z klas starszych byli na wycieczce w Łodzi. Kierownikiem wycieczki była pani Dobrochna Szpilewska a opiekunami pani Arleta Ziółkowska, pani Alicja Żurawska i pan Jarosław Tomczyk. Na początku byliśmy w ZOO. Po ZOO oprowadzała nas pani przewodnik. Dzięki temu mogliśmy pogłaskać miłego skunksa Wolego, jeża oraz węża. Zobaczyliśmy i inne zwierzęta: slonicę Magdę, żyrafy, wielbłądy, tygrysy, węże, ryby…. Po zwierzętach mieliśmy okazę poznać rośliny egzotyczne, udaliśmy się bowiem do Palmiarni.

Następnie wzmocniliśmy nasze siły posiłkiem w Mc Donalds znajdującym się w łodzkiej Manufakturze. Po posiłku odkrywaliśmy tajniki wiedzy w Eksperymentarium.

Łódź to miasto pełne remontów i bardzo rozkopane. Do szkoły wróciliśmy trochę spóźnieni, ale bardzo zadowoleni.

Podczas całej wycieczki z ramienia biura podróży opiekowała się nami pani Maria. Umilała nam drogę piosenkami, konkursami. Jeszcze na drugi dzień je śpiewaliśmy.

DSCN2307DSCN2308DSCN2309DSCN2309DSCN2311DSCN2312DSCN2313DSCN2315DSCN2316DSCN2318DSCN2319DSCN2320 DSCN2317DSCN2321(1)DSCN2328DSCN2329DSCN2330DSCN2333DSCN2334DSCN2335DSCN2337DSCN2338DSCN2339DSCN2340DSCN2342DSCN2343DSCN2344DSCN2346DSCN2347DSCN2352DSCN2354DSCN2353DSCN2355DSCN2358DSCN2360DSCN2363DSCN2368DSCN2372DSCN2375DSCN2376DSCN2378DSCN2381DSCN2382DSCN2383DSCN2384DSCN2385DSCN2388DSCN2390

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodziny

31 maja 2014 r.

DSCN2300DSCN2301DSCN2303DSCN2304DSCN2305DSCN2306

,,Dni Otwartych Strażnic” w Kole

Maj ogłoszony przez KPPSP miesiącem Ochrony Przeciwpożarowej i organizowane w związku tym ,,Dni Otwartych Strażnic” zachęciły naszych uczniów do zapoznania się z  pracą strażaków, obejrzenia sprzętu ratowniczego,  który był na wyposażeniu jednostki. Uczniowie dowiedzieli się, że jednostka straży kontroluje stan bezpieczeństwa przeciwpożarowego, rozpoznaje zagrożenia i podejmuje różne zadania ratownicze związane z występującymi zdarzeniami. Mogli też zobaczyć specjalne pojazdy ratowniczo-gaśnicze ze zbiornikami na wodę i pianotwórczymi.  Dzieci obserwowały w działaniu możliwości zestawu hydraulicznego, wykorzystywanego podczas wypadków komunikacyjnych . Niemałe zainteresowanie, wzbudziła będąca w posiadaniu jednostki łódź, używana do akcji na zbiornikach wodnych. Przy tej okazji dzieci mogły poznać dodatkowe wyposażenie wykorzystywane w takich sytuacjach , czyli ponton, koła ratunkowe, kombinezony ochronne. Wielką atrakcją była też możliwość wejścia do samochodu strażackiego, przymierzanie hełmu, czy też użycie   wody wydobywającej się pod ciśnieniem ze strażackiego węża.

Komendantowi KPPSP w Kole za zaproszenie oraz strażakom, którzy z wielkim zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy, pięknie dziękujemy . Wycieczkę zorganizowały Pani Ewa Stasiak i Pani Violetta Wiśniewska. Dziękujemy za opiekę przy dzieciach  siostrze Ewelinie Piś.

DSC_1020[1]DSC_1021[1]DSC_1022[1]DSC_1026[1]DSC_1031[1]DSC_1033[1]DSC_1036[1]DSC_1040[1]DSC_1043[1]DSC_1053[1]OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA  – 27.05.2014r.

,, POTRAFIĘ  DBAĆ O SWOJE ZDROWIE”

27 maja uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami    podsumowali wiadomości zdobyte podczas realizacji programów profilaktycznych realizowanych w tym roku szkolnym. Dzień ten przebiegał w wesołej atmosferze, wszystkie klasy zaangażowały się w przygotowania do tego dnia. Każda klasa przygotowała dla siebie kanapki na śniadanie , po śniadaniu uczniowie wykonali  prace plastyczne na temat zdrowego stylu życia. Prace plastyczne zostały umieszczone na korytarzu szkolnym, tak by wszyscy mogli sobie zapamiętać ,co należy robić, by być zdrowym. W myśl zasady ,,ruch to zdrowie” wszyscy wzięliśmy udział w zajęciach ruchowych. Oddział przedszkolny bawił się w lubiane przez siebie zabawy ze śpiewem, klasy I-III brały udział w ,,wyścigach na wesoło”, a klasy IV-VI rozegrały mecz piłki nożnej. Dowodem na to, jak ,,fajny’’ był to dzień niech będą wykonane przez nas zdjęcia. Opracowała: Alicja Żurawska. 12345678910

Ponownie kibicujemy Lechowi Poznań

To już mecz 35. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Lech Poznań zagrał z Pogonią Szczeci. Spotkanie odbyło się w sobotę, 24 maja 2014 r. o godz. 15.30 w Poznaniu. W tym sportowym wydarzeniu brała udział grupa naszych uczniów. I chociaż Lechowi nie udało się podczas tego spotkania wywalczyć klubowego rekordu kolejnych zwycięstw u siebie, to atmosfera na meczu była niesamowita. Wspaniała zabawa i świetny doping kibiców spowodował, że mecz utkwi w naszej pamięci. Gdyby walczący o koronę króla strzelców Lechita Łukasz Teodorczyk zbyt zbyt długo nie zwlekał ze strzałem, być może remis 0:0 zastąpiłaby wygrana Lecha. Na uwagę podczas gry zasługuje …gołąb, który co chwila siadał na murawie boiska. Dziękujemy Fan Klubowi Lecha za możliwość udziału w meczu, a opiekunom p. Violecie Wiśniewskiej i p. Krzysztofowi Jurkiewiczowi za to, że z nami byli. Kierownikiem wyjazdu był p. Jarosław Tomczyk. Dziękujemy za udział również rodzicom, p. Markowi Perkowskiemu, który właśnie posiadł kartę kibica.

DSC_0020DSC_0025DSC_0027DSC_0028DSC_0029DSC_0030DSC_0033DSC_0031DSC_0037DSC_0040DSC_0043DSC_0044DSC_0046DSC_0047

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego ,,Ania i Flip” w Izabelinie

 W dniu 26.05.2014r.dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne w Izabelinie ,, Ania i Filip”. Wycieczkę zorganizowała Pani Renata Kawka, opiekunem była Pani Ewa Stasiak. W programie edukacyjnym nastąpiło zwiedzanie zwierzyńca pod opieką przewodnika. Posiadłość liczyła około 1000 zwierząt.Dzieci poznały między innymi : dziki azjatyckie ,daniele, muflony, kozy syryjskie, różnokolorowe bażanty, jelenie, łabędzie, kaczki, gęsi, strusie, kozy i wiele innych. Wielką ciekawość wzbudziło u dzieci pomieszczenia z inkubatorami. Można w nich było śledzić narodziny młodych ptaków np:  strusia afrykańskiego . Odwiedziliśmy też znajdujące się tam ,,Muzeum Przyrodnicze”. Wszystkie   eksponaty posiadały tabliczki z opisami z których można było się dowiedzieć o kraju pochodzenia, biotopie, gniazdowaniu itp. Najwięcej miejsca w muzeum zajmowało stoisko poświęcone rodzinnemu dzikowi z którym każdy chciał mieć pamiątkę. Dużą atrakcją dla przedszkolaków było duże oczko wodne z doskonale widocznymi karpiami japońskimi koi. Szczególne emocje wzbudzało karmienie ryb, które prawie całe wynurzały się z wody. Na zakończenie programu dzieci zjadły    smaczną kiełbaskę z grilla i ruszyły do zabawy na przepięknej malowniczej polanie. Dla wielu dzieci możliwość obcowania z młodymi zwierzętami była bardzo silnym i wzruszającym przeżyciem , które pozostanie na długo w pamięci. Zadowoleni i z uśmiechem na buzi stwierdziliśmy ,że za rok odwiedzimy  ponownie ,,Anię i Filipa”..

P1020234P1020235P1020236P1020237P1020238P1020239P1020240P1020242P1020246P1020250P1020252P1020253P1020255P1020260P1020261P1020266P1020268P1020269P1020271P1020272P1020274P1020273P1020259P1020262

 

III GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO  SZKÓŁ PODSTAWOWYCH – III miejsce dla Naszej Szkoły

W dniu 14 maja 2014 w Zespole Szkół w Dębach Szlacheckich został zorganizowany po raz trzeci Gminny Konkurs Języka Angielskiego. W konkursie brali udział najlepsi Uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Osiek Mały. Rywalizacja była bardzo zacięta, gdyż testy nie należały do najłatwiejszych.

Naszą Szkołę reprezentowało troje Uczniów: Beata Kulecka i Łukasz Zieliński z klasy Piątej oraz Karol Kasperski z klasy Szóstej. Z całą przyjemnością informujemy, iż w III Gminnym Konkursie Języka Angielskiego Uczennica klasy Piątej – Beata Kulecka zajęła TRZECIE MIEJSCE. Dziękuję całej trójce Uczniów za udział w konkursie i życzę dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego. Congratulations. Written by V.Wiśniewska

DSC_001(1)DSC_007DSC_002DSC_003(1)DSC_004(2)DSC_005

 

Kibicujemy Lechowi Poznań

Nasi uczniowie w dniu 10 maja 2014 r. na meczu Lech Poznań – Górnik Zabrze ( 2;1)

Przeżywaliśmy piątą wygraną Kolejorza z rzędu w ekstraklasie. Tym zwycięstwem Lechici sprawili, że awans do europejskich pucharów mają prawie zapewniony. Świetna gra Lecha sprawiła, że pokonał on Górnik Zabrze 2:1.  Węgier Gergo Lovrencsics zdibył dwa gole ( 4 i 49 min. ). Wielką klasę pokazał także Szymon Pawłowski. Mecz obfitował w wiele wspaniałych akcji bramkowych, dzięki, wykorzystaniu którym Lech Poznań spokojnie mógł prowadzić o wiele więcej. Gratulujemy i życzymy Mistrzostwa Polski. Bramkę dla Górnika Zabrze zdobył w 40 min. Sobolewski. Dziękujemy Fan Klubowi Lecha za możliwość udziału w meczu. Dziękujemy także opiekunom: p. Violecie Wiśniewskiej oraz p. Krzysztofowi Jurkiewiczowi.  Kierownikiem wyjazdu szkolnego był. p. Jarosław Tomczyk.

100_4677100_4657100_4660100_4643100_4644100_4650100_4673100_4653100_4669100_4661100_4666100_4667    VI Drużyna Harcerska „Iskry” na Powiatowych obchodach Dnia Ziemi i Lasu

Harcerze „ISKRY” przy Szkole Podstawowej w Osieku Wielkimwzięli udział w Powiatowych Obchodach Dnia Ziemi i Lasu 20014, które odbyły się 30 kwietnia 2014 roku w Szkółce Zespolonej Kiejsze Nadleśnictwa Koło. Tegoroczne spotkanie było jubileuszowe, połączone z 15-leciem Powiatu Kolskiego oraz 90-leciem Lasów Państwowych. W trakcie tej plenerowej imprezy można było zwiedzić Szkółkę w Kiejszach, poznać uroki ścieżki przyrodniczo-leśnej „Leśny Parów”, która znajduje się na jej terenie oraz posadzić sadzonki drzew. Harcerze mogli skorzystać z Trenażera łowieckiego. Atrakcjami towarzyszącymi spotkaniu były konkursy sprawnościowe zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kole.  Jedną z wielu atrakcji były również wystawy owadów, trofeów myśliwskich, atlasów i książek o tematyce leśnej, czy też wyrobów z masy solnej. Imprezę uświetniały występy artystyczne młodzieży. Słoneczna pogoda pozwoliła na zakończenie obchodów wspólnym posiłkiem. Straż Pożarna w Kole przygotowała bardzo smaczną grochówkę, można było również samodzielnie upiec kiełbaskę przy ognisku. To spotkanie było dla harcerzy okazją do sprawdzenia swoich umiejętności oraz możliwością integracji i wspólnej zabawy. W wyjeździe wzięli udział rodzice harcerzy i nauczycielki: p. M. Kunowska, p. I. Ułan. OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

III Powiatowy Konkurs Piosenki Szkolnej w Kole.

Uczennica naszej szkoły Karolina Pyszkowska laureatką w kategorii klas IV-VI.

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

„Legiony Rzymskie”

Wystawa w Muzeum Technik Ceramicznych w Kole-27 marca 2014 r.

Organizator wyjazdu na wystawę – p. Andrzej Łaszkiewicz

Zdjęcie0311Zdjęcie0315Zdjęcie0318Zdjęcie0319Zdjęcie0317Zdjęcie0320Zdjęcie0321Zdjęcie0310Zdjęcie0313Zdjęcie0325Zdjęcie0327Zdjęcie0333 Zdjęcie0340Zdjęcie0342Zdjęcie0343Zdjęcie0336Zdjęcie0345

 Powitanie wiosny w naszej szkole – 2014r.

W czwartek 20 marca o godz. 17.57 Słońce znalazło się w punkcie Barana i rozpoczęła się astronomiczna wiosna. To dzień, w którym dzień i noc trwają tyle samo. Kalendarzowa wiosna rozpoczęła się w piątek 21 marca. To, że pory roku występują, zawdzięczamy odpowiedniemu nachyleniu osi obrotu naszej planety do płaszczyzny jej ruchu okołosłonecznego (ekliptyki). Oś obrotu tworzy z ekliptyką 66,5 stopnia, dzięki czemu przez pół roku bardziej na działanie promieni słonecznych wystawiona jest półkula północna, a przez drugie pół roku – południowa.

Uczniowie naszej szkoły wiosnę przywitali na placu przed szkołą. Oczywiście nie mogło się obejść w tym dniu bez marzanny, którą spaliliśmy. Od teraz powinno już być tylko słoneczniej, piękniej i weselej.

100_4548 100_4549100_4546100_4550

Witaj Pierwsza Klaso!

Ślubowanie Klasy Pierwszej.

Ślubowanie 2013 009Ślubowanie 2013 020Ślubowanie 2013 021Ślubowanie 2013 048Ślubowanie 2013 051Ślubowanie 2013 098Ślubowanie 2013 105

Rajd Rowerowy na zakończenie roku szkolnego – 2013 r.

Organizator- Jarosław Tomczyk

Opiekunowie: p. Elżbieta Jabłońska i p. Violetta Wiśniewska

IMG_3311 IMG_3312 IMG_3313 IMG_3316 IMG_3320

Wrocław 2013

Organizator i kierownik wycieczki; p. Jarosław Tomczyk

Opiekunowie: p. Dorota Trafna, p. Violetta Wiśniewska i p. Arleta Ziółkowska

  17 1615  14 13 Sebastian 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

                  Toruń – 23 kwietnia 2013 r.

     Kierownik wycieczki – p. Alicja Żurawska

Opiekunowie: p. Dobrochna Szpilewska, p. Arleta Ziółkowska i p. Jarosław Tomczyk

W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas  I-III oraz kilku uczniów z klasy IV i V. Podczas wycieczki odwiedziliśmy Żywe Muzeum Piernika , gdzie nie tylko obejrzeliśmy jak wyrabia się tradycyjne pierniki , ale również mogliśmy je własnoręcznie zrobić. Pod opieką przewodnika zwiedziliśmy Rynek Staromiejski    (pomnik Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski , Bramę Św. Ducha, Krzywą Wieżę). Wielkim przeżyciem dla uczestników wycieczki był seans w Planetarium pt.,,Cudowna Podróż”. Wszyscy wróciliśmy do domu pełni wspaniałych  wrażeń z własnoręcznie upieczonymi piernikami. Dziękujemy za opiekę podczas wycieczki panu Czesławowi Wąsowiczowi właścicielowi firmy , która dla nas wycieczkę zorganizowała.

DSCN1220DSCN1222DSCN1223DSCN1224DSCN1225DSCN1228 DSCN1226DSCN1229DSCN1230DSCN1231DSCN1240DSCN1236

DSCN1235DSCN1242DSCN1239

Rajd Rowerowy na zakończenie roku szkolnego – 2012 r.

Organizator i kierownik rajdu: p. Jarosław Tomczyk

Opiekunowie: p. Violetta Wiśniewska

Szczególne podziękowania dla p. E. Burskiego i Rodziców uczestniczących w rajdzie.

IMG_2757 IMG_2759 IMG_2762 IMG_2764 IMG_2765

Festyn Archeologiczny w Biskupinie – 2011 r.

Organizator i kierownik wycieczki: p. Jarosław Tomczyk

Opiekunowie: p. M. Kunowska, p. V. Wiśniewska i p. A. Ziółkowska

IMG_1769 IMG_1771 IMG_1775 IMG_1777 IMG_1778 IMG_1782 IMG_1791 IMG_1799 IMG_1830 IMG_1841 IMG_1818 IMG_1860