Konkursy i turnieje

Konkurs ekologiczny. „CZTERY PORY ROKU Z OZE”

Szanowni Państwo,

Mając na względzie propagowanie idei stosowania odnawialnych źródeł energii, efektywności energetycznej oraz racjonalnego wykorzystania energii, zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w  konkursach ekologicznych dla dzieci i młodzieży pt. „CZTERY PORY ROKU Z OZE”, organizowanych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Konkursy mają na celu edukację i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie odnawialnych źródeł energii, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla środowiska związane z korzystaniem ze źródeł konwencjonalnych.

Skierowane są one do uczniów:

–        klas IV – VI szkół podstawowych – do wykonania jest plakat (A3) na temat promowania odnawialnych źródeł energii, nawiązujący

do nazwy „CZTERY PORY ROKU Z OZE”.

–        klas VII-VIII szkół podstawowych – do wykonania jest kalendarz (min.A4, max A3) różną techniką, na temat promowania odnawialnych źródeł energii nawiązujący

do nazwy „CZTERY PORY ROKU Z OZE”.

Laureaci otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe (I miejsce – rower, II miejsce – deskorolka elektryczna, III miejsce – smartwatch).

Samorząd Województwa Wielkopolskiego przewidział także nagrody finansowe dla szkół, z których pochodzą wyróżnieni uczniowie.

Szkoły laureatów I, II i III miejsca otrzymają odpowiednio nagrody w wysokości 1500 zł brutto, 1000 zł brutto oraz 500 zł brutto.

Zgodnie z Regulaminami Konkursów, prace (maksymalnie 3 w każdym z nich) zgłaszać mogą dyrektorzy szkół podstawowych z terenu Wielkopolski.

Nabór zgłoszeń wraz z pracami trwa do 12 kwietnia 2019 r.

Szczegółowe informacje dotyczące Konkursów (regulamin, formularz zgłoszeniowy) znajdują się na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, w zakładce Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi / Wielkopolskie Dni Energii:

https://www.umww.pl/departamenty_departament-rolnictwa-i-rozwoju-wsi_wielkopolskie-dni-energii-wde

image003
 
 
KONKURS PLASTYCZNY „LAS NAM DARZY…”
Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zaprasza uczniów klas I–VIII szkoły podstawowej, uczniów klas III gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Las nam darzy…”, który ma na celu zwrócić uwagę na różne dary lasu, rozwinąć w uczniach spostrzegawczość w temacie ich obecności w codziennym życiu oraz budować świadomość w zakresie potrzeby odpowiedzialnego korzystania z leśnych pożytków. Konkurs jest organizowany w związku z festynem edukacyjnym „Spotkanie z lasem”. Jego zasady zostały opisane w załączonym regulaminie. Na prace konkursowe czekamy do 20 maja 2019 r.
Dla laureatów I, II i III miejsca oraz autorów prac wyróżnionych przewidziane są nagrody. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w Ośrodku Kultury Leśnej  podczas festynu w dniu 7 czerwca 2019 r.
Zapraszamy do udziału.

 karta opisu pracy

regulamin konkursu Las nam darzy…

 

ELIMINACJE GMINNE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM

W eliminacjach, które miały miejsce w dniu 06 marca 2019 r. w SP w Dębach Szlacheckich wzięło udział czterech uczniów z naszej szkoły. Zespołowo zajęliśmy 4 miejsce. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: 1.Bartłomiej Pyszkowski, 2. Karina Starosta, 3. Julia Jabłońska. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowała się SP w Drzewcach, która zajęła zespołowo I miejsce. Do turnieju przygotowywała p. I. Ułan.

 

SZKOLNE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO

 TURNIEJU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

W RUCHU DROGOWYM

            Eliminacje odbyły się w naszej szkole odbyły się w dniu 27 lutego 2019 r.

Do eliminacji przystąpiło 13 uczniów z klasy V, VI i VIII, którzy na 35 punktów możliwych do zdobycia podczas egzaminu uzyskali: Dagmara Szypuła 23pkt. -kl.6, Kacper Migdalski 18pkt. – kl.5, z kl.8: B. Piguła 16 pkt., M. Kwiatkowski 18 pkt., A. Balcerzak 17 pkt.,  B. Uliński 16 pkt., B. Pyszkowski 23 pkt., K. Starosta 19 pt., A. Starosta 17 pkt., W. Bednarkiewicz 22 pkt., O. Trafna 8 pkt., J. Jabłońska 21 pkt., M. Rzepecka 15 pkt.

Do eliminacji gminnych „Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym” zakwalifikowali się:

Grupa I -nie spełnia regulaminu, bo zgłosiło się do eliminacji szkolnych tylko 2 uczniów, a powinno być 4;

grupa II-3 osoby

1.Bartłomiej Pyszkowski, 2. Wiktoria Bednarkiewicz, 3. Julia Jabłońska.

Do turnieju przygotowywała p. I. Ułan.

 

 

ELIMINACJE GMINNE OGÓLNOPOLSKIEGO

TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

”Młodzież zapobiega pożarom”

W eliminacjach, które miały miejsce w dniu 01 marca 2019 r. w Łuczywnie wzięło udział trzech uczniów naszej szkoły. Indywidualnie uczniowie uzyskali: A. Starosta 14/35pkt.,J. Jabłońska10/35pkt., M. Smolarek 11/30pkt.; Do eliminacji powiatowych zakwalifikował się uczeń ze SP w Dębach Szlacheckich, który zajął I miejsce.

 

khik

GMINNY KONKURS O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

Wszystkich uczniów bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie o Żołnierzach Wyklętych,

którego organizatorem jest nasza Szkoła!!

Poniżej link do regulaminu konkursu!!

REGULAMIN – I Gminny A. Konkurs o Żołnierzach Wyklętych

 

 

TYSIĄC POWODÓW BY CZYTAĆ – KONKURS EMPIK

Nasza szkoła brała udział w konkursie organizowanym przez EMPIK „Tysiąc powodów by czytać”. Szkołę do konkursu zgłosił p. J. Tomczyk. W tym celu  pod jego kierunkiem uczennice z klasy VII wykonały plakat zachęcający do czytania książek. Plakat zamieszczono na stronie konkursowej Empiku i udostępniono internautom do głosowania. Internauci do 21 X 2018 r. oddawali głosy na ich zdaniem najciekawszy plakat. W III edycji konkursu wzięło udział aż 400 szkół podstawowych z całej Polski. W trwającym 3 tygodnie głosowaniu oddano ponad 620 tysięcy głosów. Zwycięska szkoła do 120 uczniów zgromadziła 25659 głosów- Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kobyli. Zwycięska szkoła powyżej 120 uczniów zebrała na swoim koncie 23040 głosów – Szkoła Podstawowa nr 5 im. T. Kościuszki w Tarnowie. Każda z 10 zwycięskich szkół otrzymała po 1000 wybranych przez siebie książek. My cieszymy się, ze mogliśmy wziąć udział w konkursie i rywalizować. 

 Gminny Turniej Piłki Nożnej – wrzesień 2018 r.

Organizatorem turnieju była szkoła podstawowa w Łuczywnie. Nasza szkoła wytypowała na turniej drużynę mieszaną składającą się z dziewcząt i chłopców z klas VIII i VII. Była to pełna drużyna składająca się wraz z zawodnikami rezerwowymi z 11 osób. W skład drużyny wchodzili: z kl. VIII- B. Uliński, M. Kwiatkowski, A. Balcerzak, B. Pyszkowski, B. Piguła, W. Dominiak, A. Starosta, K. Starosta, z kl. VII- J. Wiśniewska, A. Jabłoński, O. Trafny. Silni również są ci, którzy potrafią przegrywać. Pomimo przegranej nie załamujemy się. Podjęliśmy walkę, a to najważniejsze. Gratulujemy zwycięzcom. Za udział w turnieju nasza drużyna otrzymała piłkę. Dziękujemy organizatorom. Do zawodów uczniów przygotowywali: p. I. Ulan oraz p. J. Tomczyk, który był również opiekunem podczas turnieju.

SUKCES NA SZCZEBLU REGIONALNYM!

W dniu 15 czerwca otrzymaliśmy informację o zajęciu przez naszą uczennicę II miejsca w konkursie plastycznym na szczeblu regionalnym. To już VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu plastycznego „Bezpiecznie na wsi” organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dla uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich. Hasło tegorocznej edycji brzmiało ” Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi a wsparcia organizacyjnego udziela Państwowa Inspekcja Pracy. W ubiegłym roku w całym kraju wzięło udział 34 tyś.  332 uczniów z 2 tyś. 642 wiejskich szkół podstawowych. To już kolejny sukces naszej szkoły w tym konkursie. Po raz kolejny mamy laureata – laureatkę, którą w tym roku jest Aleksandra Szteklarska z kl. VI.   Nagroda laureatce osobiście została wręczona przez m.in. przez p. kierownik PT KRUS w Kole. GRATULUJEMY OLI !

KONKURS PLASTYCZNY „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”.

Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsi oraz upowszechnianie wiedzy o zasadach bhp w gospodarstwie rolnym, KRUS zaprosił do VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dzieci szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: kl. 0- 3, 4- 7. Nasza szkoła oczywiście zaproszenie przyjęła. Prace należało złożyć do 6 kwietnia 2018 r.  Wcześniej został przeprowadzony etap szkolny. Organizatorem konkursu na terenie szkoły był p. J. Tomczyk. Z każdej kategorii wiekowej mogliśmy zgłosić tylko po trzy prace plastyczne. Do dalszego etapu wygrywając etap szkolny przeszli: Kamil Burdziński, Oliwia Stasiak, Weronika Ślusarska z kl. III oraz Wanessa Gabryszewska (kl. IV), Aleksandra Szteklarska (kl. VI), Julia Kujawka (kl. VI).  Wyróżnieni zostali: Julia Janicka (kl. 3), Bartosz Mendyk (kl. 3), Kryspin Nowak (kl. 3), Wiktor Piguła (kl. 3), Natalia Rybicka (kl. 3), Kacper Frątczak (kl. 3), Michał Sowiński (kl. 5), Jakub Karolak (kl. VI), Ada Szteklarska (kl. 3). Gratulujemy. Nagrody ufundował organizator.

            

KONKURS PAMIĘCI O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

Celem Szkolnego Konkursu Pamięci o Żołnierzach Wyklętych było uczczenie i przybliżenie dzieciom i młodzieży szkolnej święta  państwowego jakim jest Narodowy Dzień Pamięci  „Żołnierzy Wyklętych” oraz zainspirowanie wzorcami postaw patriotycznych godnych naśladowania.  Motto przewodnie tegorocznego konkursu brzmiało „Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba”, a jej bohaterką była Danusia Siedzikówna ps. „Inka”. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: plastycznej i muzycznej. W dziedzinie plastycznej należało za pomocą  środków plastycznych przedstawić sytuację z życia codziennego, w której zachowalibyśmy się jak trzeba. W dziedzinie muzycznej należało zaśpiewać jedną z piosenek patriotycznych śpiewanych przez żołnierzy AK.  Organizatorami konkursu byli p. M. Brzozowska oraz p. J. Tomczyk. W dziedzinie muzycznej laureatką została Marcelina Jasińska z kl. VI. W dziedzinie plastycznej laureatami zostali: Weronika Karolak z kl. V oraz Julia Kujawka z kl. VI. Pozostali nagrodzeni to: Adam Ossowski (kl. V), Klaudia Witczak (kl. V), Anna Starosta (kl. VI), Maja Kaczmarek (kl. V). GRATULUJEMY . Nagrody ufundowali organizatorzy.

   

Wysoka lokata naszej szkoły w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym ” Czas na zdrowie”

Udział w programie wzięło 300 szkół podstawowych w Polsce. Nasza szkoła w programie wzięła udział pierwszy raz. I chociaż debiutowaliśmy, to zajęliśmy wysoką pozycję. Na 300 szkół uplasowaliśmy się na 33 miejscu! Dziękujemy uczestnikom i gratulujemy zespołowi „Eko-świeżaków z Osieka”. Poniżej link  do tabeli wyników konkursu.

https://czasnazdrowie.fundacjabos.pl/index.php?m=wy&kat=1

PONOWNY SUKCES W KONKURSIE PLASTYCZNYM

To już VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ” Bezpiecznie na wsi” organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”. W poprzedniej edycji  nasza szkoła zajęła I miejsce na szczeblu rejonowym i wzięła udział w konkursie na szczeblu wojewódzkim. W tym roku ponowny sukces. Nasza uczennica Marcelinka Jasińska zajęła II miejsce na szczeblu rejonowym i otrzymał rzeczową nagrodę. Gratulujemy laureatce i wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Organizatorem konkursu na terenie szkoły był p. Jarosław Tomczyk. Cele konkursu to:

 • promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego;
 • popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

KONKURS PRZYRODNICZY   „NA TROPACH PRZYRODY”

To już kolejna edycja Szkolnego Konkursu Przyrodniczego organizowanego przez p. J. Tomczyka. Konkurs jest wieloetapowy i przeprowadzany jest w III kategoriach wiekowych; kl. IV, kl. V i kl. VI. Celem konkursu jest utrwalenie i poszerzenie zdobytych wiadomości z przyrody. Finaliści konkursu  zostali nagrodzeni pięknymi albumami o tematyce przyrodniczej ufundowanymi przez Radę Rodziców. Oto zwycięzcy podani z ilością punktów zdobytych we wszystkich etapach:

KLASA VI :   I miejsce– Weronika Dominiak  65/98 pkt;  II miejsce – Braian Uliński 60/98 pkt; III miejsce – Bartłomiej Pyszkowski 57/98  pkt; IV miejsce -Julia Kmieć 53/98 pkt

KLASA V: I miejsce -Aleksandra Szteklarska 60 /105 pkt; II miejsce – Nikola Gabryszewska 54/105 pkt; III miejsce – Julia Wiśniewka 45/65 pkt; IV miejsce – M. Mendyk 42/105 pkt;

KLASA IV: I miejsce ex aequo: Klaudia Witczak i Edyta Sobierajska 15/25 pkt; III miejsce ( po dogrywce)  – Weronika Karolak  14/25 pkt; IV miejsce – Dagmara Szypuła

KONKURS PLASTYCZNY  „Czas na zdrowie” 

W dniu 13 maja podczas Festynu Zdrowia organizowanego w ramach projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie” ( Więcej o projekcie w zakładce „Czas na zdrowie”) nastąpiło podsumowanie szkolnego Rodzinnego Konkursu Plastycznego. Wspólnie z mamą, tatą, siostrą lub bratem należało wykonać pracę plastyczną w formacie A3 lub A4 techniką mieszaną (farba+ kredka),  w której uwzględnione zostaną treści dotyczące zdrowych nawyków żywieniowych i aktywności sportowej. Konkurs, którego organizatorem był p. J. Tomczyk i Zespół Eko-świeżaków z Osieka,  rozstrzygany był w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria to OP – kl. II-III i II kategoria kl. IV – VI. Wszyscy uczestnicy konkursu ( 11 osób) zostali nagrodzeni. Wyróżnieni w konkursie zostali: J. Janicka z kl. II, A. Myślińska z OP, K. Łaszkiewicz z OP, J. Kujawka z kl. V, W. Dominiak z kl. VI i E. Sobierajska z kl. IV. Dziękujemy fundatorom nagród: p. K. Gołembskiemu ze Sklepu Kibica w Kole i Kibicom Lecha Poznań. Gratulujemy uczestnikom konkursu.

SUKCES W KONKURSIE PLASTYCZNYM „MOJA MAŁA OJCZYZNA”

Konkurs plastyczny ” Moja mała Ojczyzna” został zorganizowany przez Senator RP Margaretę Budner dla dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjum i liceów ze szkół z powiatów: konińskiego, tureckiego oraz kolskiego. Etap szkolny został przeprowadzony przez Koło Twórcze, którego opiekunem jest p. J. Tomczyk. Do konkursu w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych zostały zgłoszone dwie prace plastyczne, które zostały nagrodzone. Nasze dwie uczennice z klasy V otrzymały dyplomy i nagrodę z rąk pani senator RP podczas wręczenia nagród w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kole. Nikola Gabryszewska zajęła II miejsce, natomiast Aleksandra Szteklarska otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

      

GMINNY CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

Zawody rozegrały się w dniu 11 kwietnia 2017 r. od godz. 9.00 przy szkole w Dębach Szlacheckich (skok w dal)  oraz na boisku  gminnym ( pozostałe konkurencje ).  Organizatorem był Zespół Szkół w Dębach Szlacheckich. W zawodach startowały reprezentacje szkół podstawowych oddzielnie dziewcząt i chłopców. Reprezentacja składała się z 6 chłopców i 6 dziewcząt w wieku13 lat – młodsi. Program zawodów przewidywał : 1) bieg na 60 m, 2) rzut piłką palantową ( do 150 g),  3) skok (dla całego zespołu) w dal ze strefy, 4) bieg: dla dziewcząt 600m; dla chłopców- 1000m. Nasza drużyna szkolna chłopców składająca się z uczniów kl. 6: B. Pyszkowski, B. Piguła, A. Balcerzak, M. Kwiatkowski, B. Uliński i ucznia kl. 5 H. Szypułę  zajęła wspaniałe  II miejsce. Gratulujemy ! Drużynę dziewcząt wspaniale rywalizującą tworzyły: z klasy 6: K. Starosta, W. Dominiak, O. Trafna, z klasy 5: J. Wiśniewska, J. Kujawka i M. Kaczmarek. Do zawodów przygotowywali uczniów: p. J. Tomczyk oraz p. I. Ułan. Opiekunem podczas zawodów był. p. J. Tomczyk.

SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY KLAS IV – VI

W dniu 25 kwietnia, jak co roku odbył się w naszej szkole konkurs ekologiczny przygotowany przez p. J. Tomczyka. Zadaniem uczniów było rozwiązanie zadań testowych. Do konkursu zgłosiło się 18 osób, które pogłębiały swoją wiedzę o takie pojęcia jak: recykling, eutrofizacja, hydrosfera, erozja, ekologia, rekultywacja, biosfera, ekosystem.  Przybliżali także sylwetki takich zwierząt jak: kolczatka, szop, padalec, łoś, żubr, bóbr, zaskroniec, żmija zygzakowata, salamandra plamista, kuna.

I miejsce w konkursie zajął Adam Ossowski z kl. IV, który zdobył 17/25 pkt. II miejsce ex aequo z punktacją 16/25 pkt zajęli: K. Witczak z kl. IV, W. Dominiak z kl. VI, A. Starosta z kl. VI i K. Starosta z kl. VI. Laureaci zostali nagrodzeni art. szkolnymi. Pozostali otrzymali nagrody pocieszenia. Dziękujemy Kibicom Lecha Poznań i p. K. Gołembskiemu ze Sklepu Kibica w Kole za ufundowanie nagród.

  

ELIMINACJE GMINNE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM

W eliminacjach, które miały miejsce w dniu 04 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół w Dębach Szlacheckich wzięło udział czterech uczniów z naszej szkoły. Zespołowo zajęliśmy 3 miejsce. Indywidualnie uczniowie uzyskali: W. Dominiak 245/30 pkt., B. Uliński 22/30 pkt., J. Jabłońska 20/30 pkt., B. Pyszkowski 15/30pkt. Do eliminacji powiatowych zakwalifikował się Zespół Szkół w Dębach Szlacheckich, który zajął I miejsce i zespołowo uzyskał 88 pkt.  Nasz zespół uzyska 82 pkt. Do turnieju przygotowywała    p. Iwona Ułan.

SZKOLNE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM

Eliminacje odbyły się w naszej szkole w dniu 27 marca 2017 r. Do eliminacji przystąpiło 12 uczniów z klasy VI, którzy na 30 punktów możliwych do zdobycia podczas egzaminu zdobyli:  A. Balcerzak 14 pkt.,  B. Piguła 12 pkt., B. Uliński 17 pkt., M. Kwiatkowski 10 pkt., B. Pyszkowski 15 pkt., J. Kmieć 16 pkt., J. Jabłońska 20 pkt., O. Trafna 14 pkt., K. Starosta 13 pt., A. Starosta 9 pkt., M. Rzepecka 12 pkt., W. Dominiak     19 pkt.  Do eliminacji gminnych zakwalifikowali się wg regulaminu 2 dziewczynki:  W. Dominiak i J. Jabłońska oraz 2 chłopców: B. Uliński i B. Pyszkowski. Do turnieju przygotowywała p. I. Ułan.

GMINNY TURNIEJ WARCABOWY

Turniej odbył się w dniu 16 stycznia 2017 r. w S.P. w Łuczywnie o godz. 11.00. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów: 2 dziewczynki z kl. V i VI oraz 2 chłopców z kl. IV i VI, którzy zostali wybrani podczas eliminacji szkolnych. Pierwsze 5 miejsc kwalifikowało się do etapu powiatowego. Reprezentant naszej szkoły z kl. IV Adam Ossowski zajął II miejsce i reprezentował szkołę Osiek Wielki w rozgrywkach powiatowych 16 lutego w Grzegorzewie. Gratulujemy sukcesu! Do turnieju przygotowywała uczniów p. I. Sołohub-Smudzińska.

        

GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Turniej odbył się w dniu 30 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół w Dębach Szlacheckich.  Naszą szkołę reprezentowali przygotowywani przez p. J. Tomczyka uczniowie kl. VI:  Miłosz Kwiatkowski, Bartosz Piguła, Arkadiusz Balcerzak, Karina Starosta i Weronika Dominiak oraz przygotowywana przez p. I. Ułan-  Julia Wiśniewska z kl. 5.  Opiekunem uczniów w czasie trwania turnieju była p. I. Ułan.

W wyniku eliminacji w kategorii dziewcząt szkół podstawowych miejsca kolejno zajęły:

I miejsce – Julia Wodnicka z Zespołu Szkół w Dębach Szlacheckich; II miejsce – Weronika Sikorska ze SP w Drzewcach; III miejsce – KARINA STAROSTA ze SP w Osieku Wielkim;  IV miejsce – JULIA WIŚNIEWSKA  ze SP w Osieku Wielkim

W wyniku eliminacji w kategorii chłopców szkół podstawowych miejsca kolejno zajęli:

I miejsce – Adrian Skoczylas ze SP  w Łuczywnie; II miejsce – Konrad Łopatka ze SP w Drzewcach; III miejsce – Krzysztof Grabowski ze SP. w Budkach Nowych; IV miejsce – MIŁOSZ KWIATKOWSKI ze SP  w Osieku Wielkim;

 

  

SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

W dniu 25 stycznia 2017 r. odbył się w naszej szkole Szkolny Turniej Tenisa Stołowego, którego celem były:  popularyzacja czynnego wypoczynku, tenisa stołowego oraz wyłonienie 3 dziewczyn i trzech chłopców z klas 4-6. Do turnieju przystąpili uczniowie: kl.6 – A. Starosta, K. Starosta, W. Dominiak, O. Trafna, B. Piguła, B. Uliński, M. Kwiatkowski, A. Balcerzak, kl.5 – J. Wiśniewska, J. Kujawka, M. Kaczmarek, M. Mendyk, A. Jabłoński, kl. 4 – W. Karolak.  Miejsca zajęli uczniowie:

Kategoria dziewcząt: I miejsce- J. Wiśniewska, II – K. Starosta, III – W. Dominiak

Kategoria chłopców: I – M. Kwiatkowski, II – B. Piguła, III – A. Balcerzak

Szkolny Turniej Tenisa Stołowego przeprowadzili: p. I. Ułan i p. A. Łaszkiewicz.

Gminny Konkurs Matematyczny w Drzewcach

Konkurs odbył się w dniu 22 grudnia 2016 r. Naszą szkołę reprezentowali Natalia Karykowska i Kacper Migdalski z klasy III, Adam Ossowki z klasy IV oraz Weronika Dominiak z klasy VI. Naszym dzielnym matematykom życzymy wytrwałości  w zgłębianiu wiedzy matematycznej. (A. Żurawska, I. Sołohub-Smudzińska)

  

KONKURS PLASTYCZNY   „DRZEWO WŚRÓD PÓL”

W miesiącu październiku w ramach Święta Drzewa została przeprowadzona kolejna edycja  Szkolnego Konkursu Plastycznego. Organizatorem konkursu jest p. Jarosław Tomczyk . Temat tegorocznego konkursu brzmiał „Drzewo wśród pól”. Praca w formacie A3 powinna być wykonana w całości bądź częściowo techniką wydzieranki z wykorzystaniem papieru makulaturowego. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: 1) Oddział Przedszkolny; 2) kl. I – III, 3) KL. IV – VI.  Organizator przy współpracy p. Arlety Ziółkowskiej dokonał wyboru najciekawszych prac. Wśród wyróżnionych, których prace prezentujemy poniżej znaleźli się: Kacper Pyszkowski, Zuzia Jurkiewicz, Natalia Starosta, Kacper Frątczak, Wiktor Nadolny, Zosia Kubsik, Marcelina Jasińska. Gratulujemy.

                

KONKURS   „ODBLASKOWA KLASA”

Klasa VI i klasa III wzięły udział w Ogólnopolskim konkursie „Odblaskowa Klasa”, którego  celem jest popularyzacja akcesoriów odblaskowych wśród dzieci. Nasza szkoła, nie tylko uczy, ale i dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Organizatorem konkursu jest KANDO Plus sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Bydgoszczy. Zadanie konkursu polegało na przesłaniu pomysłowego zdjęcia klasy w odblaskowych akcesoriach. Dzięki uprzejmości p. A. Drozdowskiej- właścicielce firmy ANI-MEX i staraniom rodziców nasza szkoła dysponuje kamizelkami odblaskowymi wykorzystywanymi dla bezpieczeństwa podczas szkolnych spacerów i wycieczek. Do konkursu klasy zostały przygotowane przez p. Alicję Żurawską oraz p. Jarosława Tomczyka, który wykonał zdjęcia przesłane na konkurs. W efekcie otrzymaliśmy podziękowanie, dyplomy uczestnictwa a także kupony rabatowe numerowane wraz z upominkami w ilości 30 sztuk w postaci zawieszek odblaskowych Happy z przeznaczeniem dla „małych modeli”. Ogromna ilość nadesłanych prac (ponad 250 zdjęć) i bardzo wysoki poziom konkursu skłoniły organizatorów do ogłoszenia II elektronicznego etapu, w którym wszystkie nadesłane zdjęcia mają wziąć  udział, tak więc i nasze 2 poniższe z lewej strony zdjęcia powinny się znaleźć. Pula zdjęć została już przekazana do głosowania przez internautów na FB. Rozstrzygnięcie głosowania przez internautów – 30 listopada 2016 r.  (  www.facebook.com/Odblaski24 )

 

  

XIV Międzynarodowe Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży – Rybnik 2016

Vincent Van Gogh – Z pędzlem pośród gwiazd

Odbyła się kolejna edycja międzynarodowego konkursu plastycznego zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku dla dzieci i młodzieży w wieku 5-21 lat. Istotą wykonania prac nie było kopiowanie dzieł wielkiego artysty, lecz miały one być wyłącznie inspiracją dla tworzenia pięknych prac. Technika wykonania prac: malarstwo, rysunek, grafika, techniki mieszane (płaskie). Konkurs przebiegał w czterech kategoriach wiekowych: do 7 lat; 8-11 lat; 12-15 lat; 16-21 lat. Do konkursu w etapie szkolnym przygotowywał p. J. Tomczyk.

III ETAP SZKOLNEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO

” NA TROPACH PRZYRODY” 

Do trzeciego etapu przeszły po trzy osoby z każdej kategorii by walczyć o pierwsze miejsce. W etapie trzecim przeważały odpowiedzi ustne. Nagrody w postaci książek zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Nagrody rzeczowe w postaci piłki, szalika klubowego i klubowych skarpet ufundowali Kolscy Kibice Lecha Poznań. Dziękujemy sponsorom. Organizatorem konkursu szkolnego jest p. Jarosław Tomczyk.  W finale konkursu zwycięzcami zostali:

KLASA IV: 1. Weronika Dominiak; 2. Julia Kmieć; 3. Julia Jabłońska

KLASA V: 1. Krystian Kołacki; 2. Natalia Karolak; 3. Ewelina Wiśniewska

KLASA VI: 1. Beata Kulecka; 2. Wiktoria Pyrzyńska;3. Patrycja Trafna 

img_9664_1_101852629skowronek

OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI i MŁODZIEŻY        „Moje Pasje i Fascynacje” – etap szkolny (czerwiec 2015 r.)

Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim jest organizatorem biennale. Konkurs na terenie szkoły zorganizował  p. Jarosław Tomczyk. Wyróżniono dwie prace – Dżesiki Rybickiej z kl. V i Braiana Ulńskiego z kl. IV. Wyróżnione prace zostaną zgłoszone do udziału w gorzowskim biennale.

DSC_0086DSC_0087

II etap KONKURSU ” NA TROPACH PRZYRODY”

Etap II wyłonił finalistów, którzy zmierzą się o zwycięstwo w etapie III.  Oto oni: KLASA IV1. Weronika Dominiak 44/54 pkt ;2. Julia Jabłońska 31/54 pkt; 3. Julia Kmieć 29/54 pkt; KLASA V: 1. Natalia Karolak2. Krystian Kołacki3. Ewelina Wiśniewska; KLASA VI: 1. Wiktoria Pyrzyńska 55/62 pkt; 2. Beata Kulecka 53/62 pkt; 3. Patrycja Trafna 52/62 pkt. Konkurs prowadzi p. Jarosław Tomczyk. 

na-tropach-przyrody-kl-456-nowosc-npp-tanio-opole-110158117100x75c_na-tropach-przyrody-kl-testy-45136787testy-materialy-na-tropach-przyrody-kl-6-npp-wroclaw-95788972

III SZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY

” NA TROPACH PRZYRODY „

To już trzecia edycja konkursu przebiegającego  w trzech etapach i w trzech kategoriach: kl.IV, kl.V i kl. VI.  Organizatorem konkursu jest p. Jarosław Tomczyk. Właśnie zakończył się I etap, który wyłonił laureatów do udziału w drugim etapie konkursu. Drugi etap będzie w formie testu. Oprócz zadań zamkniętych pojawią się w nim także zadania otwarte.  Etap drugi wyłoni po trzech finalistów, którzy w III etapie będą walczyć o miejsce 1. Ten etap będzie miał formę odpowiedzi ustnej. Z klasy IV do etapu II zakwalifikowali się uczniowie: Weronika Dominiak (20/30 p.); Julia Kmieć (18/20 p.); Marysia Rzepecka (18/20 p.); Julia Jabłońska (17/20 p.); Ania Starosta (17/20 p.); Bartosz Piguła (17/20 p.); Arek Balcerzak (17/20 p.) i Bartek Pyszkowski (17/20 p.).

GMINNY KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO

,, LICZ SIĘ ZE SŁOWAMI’’ 2015r.

W dniu 06.05.2015r. w Szkole Podstawowej w Drzewcach odbył się Gminny Konkurs z Języka Polskiego pt: Licz się ze słowami”. Naszą szkołę reprezentowały trzy najlepsze uczennice  z klasy VI: Beata Kulecka, Karolina Pyszkowska i Wiktoria Pyrzyńska.

Test składający się z zadań otwartych i zamkniętych obejmował wiedzę o częściach mowy i częściach zdania, zasadach ortograficznych, związkach frazeologicznych, znajomości pojęć związanych  ze sztuką; pisanie i czytanie ze zrozumieniem. Nasze uczennice poradziły sobie znakomicie otrzymując sporą ilość punktów. Natomiast Beata Kulecka zajęła w konkursie TRZECIE MIEJSCE .  Gratulujemy  całej trójce i życzymy dalszych sukcesów w języku polskim! Do konkursu uczennice przygotowywała pani Ewa Stasiak

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

KONKURS OGÓLNOPOLSKI „PO PIERWSZE WF”

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Po pierwsze WF”, którego organizatorem jest „MGD” – GMW sp. z.o.o. sp.k. z siedzibą w Wadowicach. Realizacją konkursu na terenie szkoły zajął  się p. Jarosław Tomczyk przy współpracy z p. Alicją Żurawską. Wraz z uczniami wykonaliśmy pracę twórczą promującą hasło „WF JEST DLA NAS RADOŚCIĄ” i opisaliśmy . Jest to  I etap konkursu. Gramy o wyposażenie sali gimnastycznej.

http://wf.popierwsze.pl/#/galeria

DSC_0003

IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS  PIOSENKI KOŁO 2015r.

Nasza Karolina kolejny raz zwyciężyła zdobywając drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej IV –VI

Przegląd odbył się 16 kwietnia 2015r. w MDK w Kole. Jury w składzie: Artur Szafrański, Romuald Adamek, Radomir Piorun, Henryk Perzyński, Małgorzata Lisicka oceniało wykonawców piosenek w trzech kategoriach wiekowych: klas I-III, IV-VI i kategorii gimnazjalnej.  Wyniki przedstawiają się następująco: 

I kategoria:
I miejsce: Natalia Sarniak
II miejsce: Julia Łęgoszewska
III miejsce: Hanna Małoń
Wyróżnienia: Maja Gałdyn i Rafał Klimek
II kategoria
I miejsce: Alicja Sołtysiak
II miejsce: Karolina Pyszkowska
III miejsce: Wiktoria Stasiak i Aleksandra Kwiatkowska
Wyróżnienia: Olga Leszcz i Julia Gradomska
III kategoria
I miejsce: Hanna Szurgot
II miejsce: Adam Zwoliński
III miejsce: Dagmara Gradomska
Wyróżnienie: Marlena Szafoni

Karolina Pyszkowska wykonała utwór ,, Byłam różą”
Nagrodę główną w postaci statuetki przewodniczącego miasta, przyznano Hannie Szurgot z Gimnazjum nr1 w Kole. Łącznie w imprezie udział wzięło 28 młodych wykonawców z powiatu kolskiego. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole, a współorganizatorem  Miejski Dom Kultury w Kole . Opracowała Ewa Stasiak

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Eliminacje Gminne

Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

W dniu 30 marca 2015r.  czterech uczniów z naszej szkoły  wzięło udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, które odbyły się w Zespole Szkół w Dębach Szlacheckich.Zespołowo zajęliśmy III miejsce. Indywidualnie uczniowie uzyskali:

1. Sandra Stachurska(19 pkt); 2. Wiktoria Pyrzyńska (17 pkt); 3. Jakub Markiewicz (16 pkt)

Do eliminacji powiatowych zakwalifikował się Zespół Szkół w Dębach Szlacheckich, który zajął I miejsce i zespołowo uzyskał 87  pkt.  S.P. Osiek Wielki zajął III miejsce uzyskując 74 pkt po dogrywce z S.P. w Łuczywnie. Do turnieju przygotowała p. Iwona Ułan.

Konkurs Plastyczny o tematyce religijnej – kolejny etap.

DSC_0044DSC_0045DSC_0047

 Eliminacje Szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

W dniu 23 marca 2015r.  ośmiu  uczniów z naszej szkoły  wzięło udział w eliminacjach szkolnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Osieku Wielkim.                Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

I miejsce Sandra Stachurska,  19/25pkt.

II miejsce Wiktoria Pyrzyńska, 18/25pkt.

II miejsce Jakub Markiewicz, 18/25pkt. (dogrywka: 11/15pkt.)

IV  miejsce Klaudia Perkowska,   17/25pkt. (dogrywka: 9/15pkt.)

W wyniku regulaminu eliminacji szkolnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym utworzono czteroosobowe drużyny szkoły (2 dziewczynki i 2 chłopców), reprezentujące w etapie gminnym. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco: 1. Sandra Stachurska; 2. Wiktoria Pyrzyńska; 3. Jakub Markiewicz; 4. Krystian Kołacki. Do turnieju przygotowywała p. Iwona Ułan.

Konkurs Plastyczny o tematyce religijnej.

DSC_0040DSC_0042DSC_0052DSC_0060DSC_0062DSC_0053DSC_0054DSC_0055DSC_0056DSC_0057DSC_0058DSC_0059

KONKURS CZYTELNICZY ,,MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA POWIATU KOLSKIEGO 2015”

W dniu  20 marca 2015 r. w Powiatowej i  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kole  odbył się
konkurs czytelniczy pt: „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania Powiatu Kolskiego  2015”.  W tym roku wyjątkowo pod uwagę brane były  tylko dzieci z klas IV. Naszą szkołę reprezentowały Weronika Dominiak oraz Julia Kmieć.  Dzieci czytały książkę Renaty Piątkowskiej „Wieloryb”, uhonorowaną Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Konkurs miał charakter maratonu czytelniczego. Do konkursu   uczennice przygotowywała pani Ewa Stasiak. Dziękujemy pani  Elżbiecie Dominiak za dowóz dzieci na konkurs.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

KONKURS RECYTATORSKI – ETAP REJONOWY W DĄBIU

W dniu 19.03.2015r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dąbiu odbył się dalszy etap konkursu recytatorskiego. Naszą szkołę i zarazem naszą gminę reprezentowała Karolina Pyszkowska kl.VI. Uczennicę do konkursu przygotowywała pani Ewa Stasiak. Dziękujemy państwu Pyszkowskim za dowóz dziecka na konkurs w Dąbiu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

XXIII  KONKURS   RECYTATORSKI    DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH STRZAŁKOWO 2015r – ETAP GMINNY  „CZERWIEŃCIE, ZIELEŃCIE SIĘ SŁOWA…”

W dniu 16.03.2015r. w Szkole Podstawowej w Łuczywnie odbył się konkurs recytatorski pt: „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa…”  Celem  konkursu było  poznawanie literatury i promowanie kultury języka polskiego. Zainteresowanie dzieci ojczystym i światowym dorobkiem poetyckim oraz  zachęcenie do poszukiwania cennego repertuaru. Do  twórczej  pracy  nad  tekstami  i budowania autentycznej wypowiedzi scenicznej. Naszą szkołę reprezentowały : Natalia Karolak kl. V, Patrycja Stasiak kl. V, Karolina Pyszkowska kl.VI , Natalia Janicka kl.VI.  Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałej recytacji. Uczennice do konkursu przygotowywała pani Ewa Stasiak

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

36 MIĘDZYNARODOWY DZIECIĘCY FESTIWAL PIOSENKI I TAŃCA W KONINIE

Pierwszego dnia eliminacji o prawo startu w festiwalu ubiegało się 134 małych solistek i solistów w dwóch grupach wiekowych: do lat 8 i 9-11 lat. Eliminacje rozpoczęte w piątek, 13 marca, zakończyły się w niedzielę 15 marca  2015r. W sumie udział w nich wzięło około 330 solistów i zespołów do lat 16 ( o 50 więcej niż w roku ubiegłym).Wszyscy uczestnicy prezentowali się ,,na żywo” przed jury, w którym pracowali; Janusz Tylman- muzyk, kompozytor, aranżer, Joanna Stefańska – Matraszek- solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, Paweł Zielak – muzyk, kompozytor, pedagog i Ryszard J.Piotrowski – muzyk, aranżer, pedagog.

W eliminacjach ,,na żywo” udział wzięła, jako jedyna z naszej szkoły oraz gminy Karolina Pyszkowska ( kl.VI), która zaśpiewała utwór ,, Piosenka drewnianych lalek”. Karolina godnie reprezentowała naszą szkołę, za co jej bardzo dziękujemy  i życzymy jej wielu sukcesów muzycznych. Opracowała Ewa Stasiak

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gminny Konkurs Ekologiczny

W dniu 12 marca 2015 r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Ekologiczny. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjum. Każdą ze szkół mogło reprezentować trzech kandydatów – finalistów wyłonionych w etapie szkolnym. Z naszej trójki przedstawicieli najwyżej uplasował się Krystian Kołacki z kl. V zajmując 4 miejsce. Gratulujemy! Laureaci zostali nagrodzeni nagrodami książkowymi, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Sponsorem nagród był Urząd Gminy. Konkurs na terenie szkoły przeprowadził p. Jarosław Tomczyk.

DSC_0184DSC_0183

II Gminny Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 16 lutego 2015 r., tj. w pierwszy dzień ferii zimowych odbył się w Zespole Szkół w Dębach Szlacheckich II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Osiek Mały dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. W kategorii chłopców naszą szkołę reprezentowali: Miłosz Kwiatkowski i Arkadiusz Balcerzak kl. IV oraz Szymon Kropidłowski z kl. V. W kategorii dziewcząt reprezentantkami były: Beata Kulecka z kl. VI i Kaja Szafrańska z kl. V. Do zawodów uczniów przygotowywali n-le, którzy także sprawowali opiekę nad dziećmi w trakcie trwania zawodów.  p.Jarosław Tomczyk i p. Iwona Ułan. Dziękujemy rodzicom dzieci za pomoc w dowiezieniu ich na zawody.

DSC_0096DSC_0095DSC_0097DSC_0098DSC_0100DSC_0101DSC_0103DSC_0105DSC_0108DSC_0109DSC_0110DSC_0113DSC_0114DSC_0118DSC_0119DSC_0120

Kartki walentynkowe 2015

14 lutego to dzień, w którym ludzie świętują romantyczną miłość poprzez wysyłanie kartek lub obdarowywanie się różami i czekoladkami z osobą, którą kochają. Nazwa „Walentynki” pochodzi od imienia  Świętego Walentego uznawanego za patrona zakochanych. Święty Walenty żyjący około III/IV wieku miał podobno przywrócić wzrok córce strażnika, aby mogła ona poślubić swego ukochanego. W ten sposób Święty Walenty stał się opiekunem wszystkich zakochanych.  Dzień Świętego Walentego jest świętem nie tylko dla zakochanych par. Naszą kartkę walentynkową możemy bowiem ofiarować rodzicom,  przyjaciołom, rodzeństwu – każdemu, kogo kochamy i kto jest nam bliski.

     W dniu 10.02.2015r. klasy IV- VI pod okiem pani Ewy Stasiak  wykonywały ,,Kartki walentynkowe” , które pojawiły się wszystkie  na szkolnej gazetce. Technika wykonania pracy była dowolna (od rysunku, poprzez wydzieranki, wyklejanki itp).  Uczniowie mogli dowolnie komponować układ elementów, stosując wybrane przez siebie techniki plastyczne

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

KONKURS KALIGRAFII

Ci, którzy nie szczędząc sił, formują pięknie litery, którzy starannie kaligrafują słowa, są istotami szczęśliwymi.„ („Księga pytań” Edmond Jabes). W dobie powszechnej komputeryzacji i zwolenników „klikania”, niezmiennym pozostał fakt, iż nasz charakter i styl pisania świadczy o nas samych. Dlatego namawiamy do starannego i pięknego pisania , bo poza naukowymi dowodami nad imponującą ilością zalet wynikających z tego nawyku, wierzymy, że pisanie sprawia przyjemność.  W dniu 12.02.2015r. klasy IV – VI uczestniczyły w konkursie, który zorganizowała pani Ewa Stasiak pt: ,, Mistrz Kaligrafii 2015r.”
Celem konkursu było promowanie wśród uczniów idei pięknego pisania, rozpowszechnianie umiejętności kaligraficznych. Uczestnicy mieli za zadanie przepisanie tekstu:
 „ABC” Wisławy Szymborskiej lub ,,Kałamarz i pióro” Ignacego Krasickiego.

Zaszczytny tytuł „SZKOLNEGO MISTRZA KALIGRAFII 2015r.” otrzymała:
Martyna Jurkiewicz – klasa VI

Osoby wyróżnione to: Weronika Dominiak kl. IV, Partycja Stasiak kl.V, Sandra Stachurska kl.VI, Izabela Pachlińska kl.VI
Gratulujemy!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Szkolny Konkurs Ekologiczny

W dniu 06 lutego już po raz kolejny odbył się w naszej szkole zorganizowany przez p. Jarosława Tomczyka szkolny Konkurs Ekologiczny, będący eliminacjami do konkursu gminnego. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z klas IV,V,VI. Zwycięzcami konkursu zostali:

miejsce 1 – Krystian Kołacki, kl. 5  –  20/30 pkt

miejsce 2 –  Klaudia Perkowska, kl.6  –  19/30 pkt

miejsce 3-  Kamila Szypuła, kl.5 –  18/30 pkt

Eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarom

Młodzież zapobiega pożarom”.

Dnia 4 lutego 2015 r. zostały przeprowadzone eliminacje szkolne wiedzy pożarniczej.

Do eliminacji gminnych zakwalifikowały się 3 osoby:

-Natalia Karolak 21pkt/35 → I miejsce;

-Sandra Stachurska 20pkt/35 → II miejsce;

-Krystian Kołacki 20pkt/35 → II miejsce ;

                                                                                  W eliminacjach wzięło udział 12 uczniów:

 

 1. Beata Kulecka 11 pkt./35.
 2. Magda Sędziak 13 pkt/35
 3. Izabela Pachlińska 14 pkt/35
 4. Sandra Stachurska 20 pkt/35 → II miejsce
 5. Martyna Jurkiewicz 15 pkt/35
 6. Natalia Janicka 13 pkt/35
 7. Szymon Kropidłowski 18 pkt/35
 8. Wiktoria Pyrzyńska 16 pkt/35
 9. Natalia Karolak 21 pkt/35 †’ I miejsce

10.Krystian Kołacki 20 pkt/35 †’ II miejsce

11.Klaudia Perkowska 12pkt/35

12.Jakub Markiewicz 14pkt/35

Nauczyciel: I. Ułan

34 Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Konin 2015

W dniu 24.01.2015 r uczennice  Karolina Pyszkowska kl.VI  i  Natalia Karolak  kl.V reprezentowały naszą szkołę w 34 Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Koninie. Celem imprezy była popularyzacja śpiewania piosenek wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie dziecięcej twórczości muzycznej. Uczennice do konkursu zgłosili, pani Ewa Stasiak i pan Jarosław Tomczyk.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Szkolny Konkurs Piosenki 

W dniu 8 stycznia 2015 r. już po raz kolejny odbył się w naszej szkole zorganizowany przez p. Jarosława Tomczyka Konkurs Piosenki dla klas IV – VI.  Głównym celem konkursu była popularyzacja śpiewania piosenek wśród dzieci. Przystępujący do konkursu wykonawca mógł przedstawić jeden utwór do podkładu muzycznego. Repertuar był dowolny, dostosowany do wieku wykonawcy i w języku polskim. W konkursie wzięło udział 8 osób: K. Pyszkowska, M. Jurkiewicz, E. Kujawka, B. Kulecka, E. Wiśniewska, M. Sędziak, N. Karolak, K. Szafrańska.  Komisja w składzie: p. Jarosław Tomczyk, p. Violetta Wiśniewska i p. Arletta Ziółkowska, wyłoniła zwycięzców. Zostali nimi:

Natalia Karolak (kl. V), Ewa Kujawka (kl.V), Beata Kulecka (kl.VI) i Karolina Pyszkowska (kl.VI). 

Nagrody ufundowali: p. Andrzej Kulecki (kalendarze) i p. J. Tomczyk (Gry PC).

Finaliści reprezentowali szkołę podczas koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dębach Szlacheckich. Natomiast Karolina Pyszkowska i Natalia Karolak zostały zgłoszone do udziału w 34 Festiwalu Piosenki dziecięcej i młodzieżowej w Koninie.. Gratulujemy!

DSC_0060DSC_0057DSC_0059DSC_0058

Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego

W dniu 15.01.2015r. uczennice naszej szkoły Beata Kulecka i Wiktoria Pyrzyńska z klasy VI wzięły udział  w Wojewódzkim Konkursie z Języka Polskiego, który odbył się w Turku.

Dziewczęta do konkursu musiały zapoznać się z listą  dodatkowych  pozycji książkowych, wymaganym na tym etapie. Pomimo, że konkurs był trudny i trzeba było wykazać się dużą znajomością bajek Lema, ballad  Mickiewicza… nasze uczennice ,osiągnęły bardzo dobre wyniki. Trochę było nam szkoda, ponieważ brakło  nam kilka punktów, aby dostać się do dalszego etapu w Poznaniu.

Jesteśmy jednak dumni z ich osiągnięć na tym etapie, gdyż godnie reprezentowały naszą szkołę. Podopiecznych do konkursu przygotowywała pani Ewa Stasiak.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kartka świąteczna na Boże Narodzenie

 

           W dniu 18.12.2014r. w naszej szkole odbył się  konkurs na  angielsko-polską kartkę świąteczną Uczniowie mieli wykazać się nie tylko znajomością redagowania życzeń  w języku polskim, ale również w angielskim. Rezultaty okazały się znakomite. Łącznie  dwujęzyczne  kartki  świąteczne napisało 42 uczniów.

 Wyróżnione dzieci to:

 klasa III – Maja Kaczmarek, Marcelina Jasińska,

klasa IV – Marysia Rzepecka, Weronika Dominiak,

klasa V –  Dorota Kubsik, Patrycja Stasiak, Ewa Kujawka

klasa VI –  Klaudia Perkowska, Patrycja Trafna, Martyna Jurkiewicz,

 Wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki. Konkurs zorganizowały  pani Ewa Stasiak i  pani Violetta Wiśniewska. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Konkurs ,,Owoce i warzywa źródłem zdrowia” rozstrzygnięty!!

W szkolnym konkursie plastycznym  ,,Owoce i warzywa źródłem zdrowia” udział wzięło 30 uczniów z klas 0-III.   Prace konkursowe były ciekawe i zachęcały do codziennego jedzenia owoców i warzyw. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody. Szczególnie wyróżnione zostały cztery prace plastyczne. Nagrody główne otrzymują:

Kamil Burdziński z Oddziału Przedszkolnego;

Natalia Karygowska z kl.I ;

Gracjan Sochacki z kl.II ;

Nikola Gabryszewska z kl.III.

  Dziękujemy dzieciom oraz ich rodzicom za udział w konkursie. Prace złożone na konkurs można obejrzeć na korytarzu szkolnym.SK PCK

Konkurs Plastyczny „Drzewo o tysiącu i jednej barwie”

To już kolejna edycja Szkolnego Konkursu Plastycznego organizowanego z okazji „Święta Drzewa”. Każdego roku konkurs ten przebiega pod innym tytułem. W tym roku wybieramy drzewo o tysiącu i jednej barwie. Spośród kilkunastu prac jakie wpłynęły na konkurs komisja w składzie: organizator i przewodniczący konkursu p. Jarosław Tomczyk 0raz p. Arletta Ziólkowska i p. Violetta Wiśniewska, wyróżniła i nagrodziła dwie prace. Są to prace Ewki Kujawki z klasy III i Dorotki Kubsik z klasy V. Laureaci zostali nagrodzeni grami PC, które ufundował organizator konkursu p. Jarosław Tomczyk.

DSC_0043

 

KONKURS „DYNIOWY ZAWRÓT GŁOWY 2014”

 Z niesamowitą radością chciałabym zawiadomić, iż w tym roku po raz kolejny zorganizowany został konkurs „DYNIOWY ZAWRÓT GŁOWY 2014”. Nauczycielem odpowiedzialnym była p. Violetta Wiśniewska. Konkurs rozstrzygnięto 30 października 2014. W konkursie wzięło aż – uwaga – 57 Uczniów z klas 0-6. Każdy z Uczestników dostał nagrodę oraz podziękowania od organizatora konkursu. Dziękuję Uczniom za tak liczny udział oraz Rodzicom za pomoc:-)   written by Violetta Wisniewska

DSC_1414DSC_1417DSC_1420DSC_1421DSC_1422DSC_1423DSC_1424DSC_1425

KONKURS FOTOGRAFICZNY „WAKACJE W OBIEKTYWIE 2014”

 We wrześniu i w  pażdzierniku pani Violetta Wiśniewska zorganizowała konkurs fotograficzny „WAKACJE W OBIEKTYWIE 2014”. written by Ms. Violetta Wiśniewska

 DSC_1476DSC_1477DSC_1479DSC_1475DSC_1483

 Konkurs plastyczny  dla  klas O-III

,,OWOCE I WARZYWA ŹRÓDŁEM ZDROWIA”

Poniższe prace plastyczne wykonane były dowolną techniką. Konkurs trwał do 20 listopada2014 r.

DSC_0044DSC_0045DSC_0047DSC_0048DSC_0050DSC_0051DSC_0052DSC_0049

 

GÓRA GROSZA 2013/2014

 Od wielu już lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w akcji ,,Góra Grosza”. Organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom , patronat nad akcją  objął Minister Edukacji Narodowej. Akcja organizowana była już 14 raz. Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę  monet od 1gr do 5zł. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom mieszkającym poza własną rodziną- dla zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka oraz pomoc dla Państwowych Domów Dziecka. Uczniowie wszystkich klas aktywnie zaangażowali się w zbiórkę monet. Opiekunem akcji była pani Alicja Żurawska , liczeniem monet zajęły się uczennice klasy V i VI. KOMISJA UCZNIOWSKA W SKŁADZIE: Natalia Janicka, Izabela Pachlińska. Dziękujemy wszystkim ,za udział w akcji. Wyniki naszej akcji przedstawia zamieszczona tabela.

WYNIKI AKCJI W SP W OSIEKU WIELKIM

1 miejsce – klasa O – 4658 zebranych monet w kwocie 139,95 zł

2 miejsce – klasa 1 – 1643 zebranych monet w kwocie 104,42 zł

3 miejsce – klasa 3 – 619 zebranych monet w kwocie 13,44 zł

4 miejsce – klasa 5 – 495 zebranych monet w kwocie 7,24 zł

5 miejsce – klasa 2 – 449 zebranych monet w kwocie 14,48 zł

6 miejsce – klasa 4 – 401 zebranych monet w kwocie 9,59 zł

7 miejsce – klasa 6 – 25 zebranych monet w kwocie 2,41 zł

Szkoła ogółem zebrała 8290 monet w kwocie 291,53 zł.

II Szkolny Konkurs Przyrodniczy „Na Tropach Przyrody”

Po raz drugi odbył się w naszej szkole konkurs przyrodniczy pod nazwą „Na tropach Przyrody”, którego organizatorem  jest p. Jarosław Tomczyk. Konkurs przebiegał w trzech etapach. Osobno dla klasy IV i V. Laureaci zostali wyłonieni dopiero w  3 etapie. Etap I odbywał się w formie testu z zadaniami zamkniętymi. Drugiemu etapowi towarzyszyły również zadania otwarte. Trzeci etap to etap w formie  ustnej. Laureaci otrzymali nagrody w postaci gier PC. Nagrody zostały ufundowane przez organizatora konkursu. Zwycięzcom gratulujemy.

Zwycięstwo w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego w 2014 r.

W dniu 14 maja 2014 r. odbył się w Zespole Szkół w Dębach Szlacheckich Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Został on przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych i gimnazjów, z podziałem na chłopców i dziewczęta. Naszą szkołę na turnieju reprezentowali: Beata Kulecka kl. 5, Aleksandra Szafrańska kl. 6, Weronika Borucka kl. 6, Tomasz Pietrzak kl. 6, Karol Kasperski kl. 6, i Sebastian Zarębski kl. 6. Opiekunem grupy był. p. Jarosław Tomczyk. Uczniowie z naszej szkoły byli najlepsi w kategorii szkół podstawowych. Tomasz Pietrzak został mistrzem zajmując I miejsce, natomiast Sebastian Zarębski zajął miejsce III. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

DSC_0007DSC_0008DSC_0010DSC_0011DSC_0019DSC_0018DSC_0017

Konkurs Parafialny „Wielkanocna Palma”

W Niedzielę Palmową, 13 kwietnia br. odbył się konkurs parafialny w Osieku Wielkim pt.: Wielkanocna Palma, w którym również wzięli udział uczniowie naszej Szkoły. Wśród wielu uczestników konkursu wyróżnienie otrzymała Dżesika Rybicka – uczennica naszej Szkoły. Zdjęcia wykonał p. W. Staśkiewicz.

DSC_5410DSC_5415DSC_5421

GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY

odbył  się w naszej szkole w dniu 15 kwietnia 2014 r. Stanowił on eliminacje gminne do udziału w finale XV Powiatowej Olimpiady Ekologicznej, która będzie miała miejsce w dniu 29 kwietnia 2014 r. w ZSE-A w Kole. Organizatorem  gminnego etapu konkursu była  Gmina Osiek Mały oraz nasza szkoła. Koordynatorem konkursu był p. Jarosław Tomczyk. W konkursie łącznie wzięło udział 20 uczniów( 15 ze szkół podstawowych i 5 z Gimnazjum), będących finalistami szkolnych etapów ( po 3 z każdej szkoły z terenu naszej gminy). Przebiegał on więc w dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria – klasy IV – VI szkoły podstawowej

II kategoria – klasy gimnazjum

Prowadzony był on o wcześniej przygotowany regulamin, który drogą e-mailową został rozesłany do zainteresowanych szkół. Miał on formę sprawdzianu pisemnego. Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

Szkoła Podstawowa

1. Emilia Laskowska – 21/30 pkt ( dogrywka 13/15 pkt) – S.P. w Łuczywnie

2. Szymon Cysak – 21/30 pkt (dogrywka 11/15 pkt)

3. Bartosz Okuński – 21/30 pkt ( dogrywka 10/15 pkt)

Gimnazjum

1. Julia Nowicka – 20/30 pkt – Gimnazjum w Dębach Szlacheckich

2. Zuzanna Chęcińska – 19/30 pkt – Gimnazjum w Łuczywnie

3. Krystian Skoczylas – 17/30 pkt – Gimnazjum w Łuczywnie

Reprezentanci naszej szkoły otrzymali w kolejności następującą ilość punktów: Szymon Kropidłowski – 18/30 pkt,  Łukasz Zieliński – 18/30 pkt, Andżelika Szadkowska 14/30 pkt. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Opiekunom dziękujemy za współpracę.

 Laureaci konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i książkami w postaci albumów o tematyce przyrodniczej, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali teczki kartonowe także o tematyce przyrodniczej. Nagrody ufundował wójt Gminy Osiek Mały a poczęstunek w postaci kanapek i herbatę zorganizowała Dyrekcja naszej szkoły.

100_4629100_4630100_4631100_4632100_4639

Eliminacje Gminne

Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

W dniu 14 kwietnia 2014r. czterech uczniów z naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym , które odbyły się w Szkole Podstawowej w Łuczywnie.

 Zespołowo zajęliśmy II miejsce. Do eliminacji powiatowych zakwalifikował się jeden zespół uczniów z Dębów Szlacheckich. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

1. S.P. Dęby Szlacheckie – 102 pkt

2. S.P. Osiek Wielki – 86 pkt

3. S.P. Drzewce – 84 pkt

4. S.P. Budki Nowe – 81 pkt

5. S.P. Łuczywno – 79 pkt

Nasi uczniowie indywidualnie uzyskali:

 Wiktoria Pyrzyńska 24 pkt;

 Klaudia Perkowska 23 pkt;

 Karol Kasperski 21 pkt;

Jakub Markiewicz 18 pkt

Nasza szkoła w nagrodę otrzymała dyplom, piłkę firmową i podziękowanie dla p. Iwony Ułan za przygotowanie uczniów do udziału w wyżej wymienionym turnieju.

Eliminacje Szkolne

Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

 W dniu 28 marca 2014r. dziewiętnastu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach szkolnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Osieku Wielkim.

Do eliminacji gminnych zakwalifikowali się:

I miejsce Klaudia Perkowska, 18/25pkt.

II miejsce Wiktoria Pyrzyńska, 17/25pkt.

III miejsce Jakub Markiewicz, 16/25pkt. (dogrywka: 11/15pkt.)

IV miejsce Karol Kasperski, 16/25pkt. (dogrywka: 9/15pkt.)

Do turnieju przygotowała p. Iwona Ułan.

Pozostali uczestnicy zajęli w kolejności następujące miejsca: 5. (15 pkt.) Natalia Janicka, Karolina Pyszkowska, Wiktoria Ślusarska, Łukasz Zieliński; 6. (14 pkt.) Martyna Jurkiewicz, Sandra Stachurska; 7. (13 pkt.) Tomasz Pietrzak, Aleksandra Szafrańska; 8. (12 pkt.) Grażyna Kubsik, Izabela Pachlińska; 9. (11 pkt.) Klaudia Stasiak, Paweł Żabierek;    10. (10 pkt.) Marta Augustyniak, Weronika Borucka, Andżelika Szadkowska.

Szkolny Konkurs Ekologiczny

W dniu 9 kwietnia 2014 r. odbył się w naszej szkole etap Szkolnego Konkursu Ekologicznego, do którego przystąpiło dziewiętnastu uczniów z klas IV – VI. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap w postaci sprawdzianu pisemnego wyłonił czterech uczniów z najwyższą ilością zdobytych punktów. Uczniowie Ci rywalizowali ze sobą w drugim etapie. Zsumowane punkty po dwóch etapach dawały wynik końcowy. Finaliści szkolnego konkursu w liczbie trzech osób będą reprezentować naszą szkołę w konkursie na szczeblu gminnym. Konkurs zorganizował p. Jarosław Tomczyk. Oto klasyfikacja w konkursie: 1. – Łukasz Zieliński; 2. – Andżelika Szadkowska; 3. Szymon Kropidłowski; 4. – Sandra Stachurska

III Powiatowy Konkurs Piosenki Szkjolnej w Kole

rozstrzygnięty!

Nasza Karolina zwyciężyła otrzymując 1 miejsce w kategorii wiekowej kl. IV – VI!

Przegląd odbył się 8 kwietnia 2014 r. w MDK w Kole. Jego honorowy patronat , tak jak co roku objęła Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kole Urszula Pękacz. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole przy udziale MDK. 

ss

Oto końcowa klasyfikacja:

I KATEGORIA WIEKOWA:

 • I miejsce: Wiktoria Stasiak, Zespół Szkół w Przedczu
 • II miejsce: Amelia Trafna, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kole
 • III miejsce: Natalia Sarniak, Szkoła Podstawowa w Babiaku

 II KATEGORIA WIEKOWA:

 • I miejsce: Karolina Pyszkowska, Szkoła Podstawowa w Osieku Wielkim
 • II miejsce: Nina Błaszczyk, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kole 
 • III miejsce: Norbert Karolak, Szkoła Podstawowa w Chodowie 

III KATEGORIA WIEKOWA:

 • I miejsce: Hanna Szurgot, Gimnazjum Nr 1 w Kole
 • II miejsce: Oliwia Sobczak, Zespół Szkół Nr 1 w Kole
 • III miejsce: Alicja Grabowska, Zespół Szkół w Powierciu

 WYRÓŻNIENIA:

 • Julia Gradomska, Szkoła Podstawowa we Wrzącej Wielkiej
 • Gabriela Lityńska, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kole
 • Paulina Lewandowska, Zespół Przedszkolno – Szkolny w Grzegorzewie
 • Dagmara Gradomska, Szkoła Podstawowa we Wrzącej Wielkiej
 • Maja Cedzidło, Szkoła Podstawowa w Babiaku
 • Magdalena Komudzińska, Zespół Szkolno – Gimnazjalny w Łubiance
 • Natalia Powietrzyńska, Gimnazjum Nr 2 w Kole
 • Izabela Pawłowska, Specjalny Ośrodek  Szkolno – Wychowawczy w Kole

NAGRODA GŁÓWNA w postaci Statuetki Przewodniczącej Rady Miasta została przyznana Oliwii Sobczak z  Zespołu Szkół Nr 1 w Kole.

Karolina wykonała utwór pt. „Piosenka drewnianych lalek”. W zakładce : „Dla uczniów”  znajdziecie tekst piosenki. Relacja foto w zakładce „Galeria”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Szkolny Etap IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

kierowanego do  uczniów klas O-III i IV-VI –  „Bezpiecznie na wsi – nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu!”, którego organizatorem była  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeszedł już do historii.  Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej w konwencji plakatu, w formacie A-3, w dowolnej technice plastycznej, o tematyce związanej z zapobieganiem zagrożeń wypadkowych podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym przy użytkowaniu maszyn rolniczych. Wykonane prace należało złożyć u p. J.Tomczyka do 1 kwietnia. Dziękujemy uczestnikom.

thb_front740_pejzaz_baner

„Pejzaż Wielkopolski”

Właśnie zakończył się Szkolny Etap konkursu  plastycznego dla uczniów kl. IV – VI, organizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Ukończone prace plastyczne w formacie A3 należało przekazać p. J. Tomczykowi do 25 marca b.r. Wszystkim uczniom biorącym w nim udział dziękujemy.

Konkurs Piosenki Szkolnej

W dniu 18 marca 2014 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje wewnątrzszkolne  kl. IV – VI, mające na celu wyłonienie uczestnika III Powiatowego Przeglądu Piosenki Szkolnej w Kole. Eliminacje przeprowadził p. Tomczyk we współpracy z p. A. Ziółkowską. Do eliminacji przystąpiło 6 uczniów. Wśród nich znaleźli się: Natalia Karolak (kl.4), Kaja Szafrańska (kl.4),  Ewa Kujawka (kl.4), Ewelina Wiśniewska (kl.4), Beata Kulecka (kl.5) i Karolina Pyszkowska (kl.5). Ocenie podlegały:

         Dobór repertuaru do wieku i możliwości wokalnych wychowawcy

         Poziom wykonawczy (muzykalność, interpretacja, dykcja)

         Ogólny wyraz artystyczny.

Laureatką eliminacji wewnątrzszkolnych kl. IV – VI została Karolina Pyszkowska, która będzie reprezentować szkołę w „Konkursie piosenki szkolnej” w Kole. Wyróżnienie przypadło Beacie Kuleckiej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Karolinie życzymy powodzenia w dalszym etapie konkursu.

Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

  W dniu 06 marca 2014r. Trzech uczniów z naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, które odbyły się w Szkole Podstawowej Budkach Nowych

    Indywidualnie III miejsce zajęła Grażyna Kubsik i jako szkoła też zajęliśmy III miejsce.  Do eliminacji powiatowych zakwalifikował się jeden uczeń z Łuczywna.

 Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

 

1. Łuczywno- 57 pkt

2. Budki Nowe – 48 pkt

3. Osiek Wielki – 45 pkt

4. Drzewca – 39 pkt

5. Dęby Szlacheckie – 20 pkt

Nasi uczniowie uzyskali: Grażyna Kubsik 19 pkt/30 pkt,   Marta Augustyniak 14pkt/30 p

Sandra Stachurska 12pkt/30pkt.

 Grażyna Kubsik w nagrodę otrzymała dyplom, plecak i książkę a za udział wszyscy   otrzymali po dyplomie i książce.  Do turnieju przygotowała p. Iwona Ułan.

Szkolny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły

      Turniej przebiegał w oparciu o przygotowany regulamin, z którym zawodnicy zostali

      zapoznani. Po rozlosowaniu uczestników do dwóch grup: A i B przystąpiono do rozgrywek.

      Pojedynki były rozgrywane do dwóch wygranych setów. W finale znaleźli się: Tomasz

      Pietrzak (1 miejsce) i Karol Kasperski ( 2 miejsce). 3 miejsce w zawodach przypadło

      Sebastianowi Zarębskiemu, a miejsce 4 Weronice Boruckiej.

Organizatorem turnieju odbytego w dniu 06 lutego 2014 r.  był p. Jarosław Tomczyk.

 „DYNIOWY ZAWRÓT GŁOWY” W NASZEJ SZKOLE – 31. października 2013

Już po raz czwarty w Naszej Szkole, przed świętem Halloween został zorganizowany przez p. V. Wiśniewską konkurs „Dyniowy zawrót głowy”. Konkurs był skierowany do wszystkich chętnych Uczniów z klas 0-6, a warunkiem było przyniesienie do szkoły wykonanej przez siebie dyni: prawdziwej, wyklejanej, malowanej farbami czy kredkami.

Konkurs trwał od 23 do 29 października, a wzięło w nim udział aż 44 Uczniów z klas 0-6! Rozstrzygnięcie i rozdanie nagród odbyło 31 października.
Pierwsze miejsca zajęli:

Izabela Pachlińska – klasa V,
Michał Smolarek -klasa I,
Miłosz Kwiatkowski –klasa III,
Klaudia Stasiak – klasa VI,
Julia Jabłońska – klasa III,
Grażyna Kubsik – klasa VI, Wiktoria Pietrzak – klasa III,
Kuba Kurzacz – klasa II,
Zofia Kubsik – klasa I.

Wymienieni Uczniowie dostali nagrody, a pozostali Uczestnicy otrzymali również drobne upominki.

Opracowała: V. Wiśniewska