Szkolne Koło Wolontariuszy

 

#ChallengeWierzbinek #dlaMoniki 🙂

Wspieramy zbiórkę dla Moniki, która choruje na porażenie mózgowe czterokończynowe. Monika zbiera pieniądze na operację, która pomoże jej sprawniej się poruszać i uchroni ją od wózka inwalidzkiego. Zachęcamy do udziału i prosimy o wsparcie poprzez fundację Siepomaga ❤

Dziękujemy za nominację:
Szkoła Podstawowa w Łuczywnie ❤

Do dalszego przysiadania nominujemy:
Przedszkole Samorządowe w Osieku Małym,
Przedszkole Familijna Rosocha,
Urząd Gminy w Osieku Małym.

Zadanie jest proste, nominowani muszą wykonać 10 pompek (przysiadanie też się liczy), nagrać film i umieścić go na swojej stronie. Czas na wykonanie zadania do 48h.
Jeśli nominowani nie wykonają zadania, wpłacają 10 zł, jeśli wykonają to 5 zł na konto Moniki Walickiej z poniższego linku:
https://www.siepomaga.pl/monika-walicka?ts=adw-dynamic&gclid=EAIaIQobChMI677c8f-V6gIViYKyCh3SaQgNEAAYASAAEgJFDvD_BwE

 

KARTKA DLA MEDYKA

Witamy wszystkich w tym trudnym okresie!!
Szkolne Koło Wolontariuszy przy Szkole Podstawowej w Osieku Wielkim zaprasza wszystkich uczniów oraz sympatyków i przyjaciół naszej Szkoły do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji KARTKA DLA MEDYKA!!
Doceńmy pracę medyków… podziękujmy im za ich pracę i wysiłek!!
Narysujcie kartki dla medyków, w których podziękujecie im i docenicie ich pracę, następnie zróbcie zdjęcie swojej pracy i prześlijcie do opiekuna Szkolnego Koła Wolontariuszy – Pani Marty Małeckiej.
Na wasze kartki czekamy do 10.04.2020

Pamiętajcie, żeby dbać o siebie oraz o swoich bliskich! Nie narażajcie siebie i innych!!
Życzymy wszystkim dużo zdrowia i cierpliwości A naszym kolegom i koleżankom – uczniom oraz nauczycielom wytrwałości w tym trudnym czasie 

 

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Nasi Uczniowie także w tym roku wykazali się ogromnym sercem!! Jak co roku wzięli udział w kweście na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
W tym roku 28. finał WOŚP odbył się pod hasłem „Wiatr w żagle! Dla dziecięcej medycyny zabiegowej!” !!!
Nasi Wolontariusze kwestowali pod Kościołem p.w. św. Bartłomieja Apostoła w Osieku Wielkim!!
Łączna kwota, jaką uzbierali nasi wolontariusze podczas kwesty wyniosła 2003 zł 83 gr., natomiast w naszej gminie Osiek Mały wszyscy Wolontariusze zebrali łącznie 28475 zł.
Dziękujemy z całych serduszek wszystkim darczyńcom Jesteście cudowni!!
Dziękujemy szczególnie naszym młodym Wolontariuszom: Dagmarze Szypule, Oliwii Szypule, Oskarowi Trafnemu oraz Michałowi Sowińskiemu.
Ale ogromne brawa należą się także naszej młodej gwieździe – Adamowi Radke, który swoim wspaniałym występem uświetnił występy w OSP Dęby Szlacheckie!!

 

„ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ?”

Nasza Szkoła także w tym roku wzięła udział w akcji charytatywnej „Ile waży Święty Mikołaj?” organizowanej przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo.

W tym roku kwota jaką zebraliśmy to: 81zł 43gr.

 

WIZYTA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W KOLE

W dniu 19.12.2019 sześciu naszych Wolontariuszy odwiedziło Dom Pomocy Społecznej w Kole.

Celem ich wizyty było spędzenie czasu z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej oraz przekazanie kartek świątecznych, które przez ostatnie tygodnie z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali uczniowie Szkoły Podstawowej w Osieku Wielkim 😊😊

Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom za przygotowanie kartek wolontariuszom za poświęcony czas 💙 a także przemiłym Paniom z Domu Pomocy Społecznej w Kole 💛

 

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

W dniach 06-07.12.2019 członkowie Szkolnego Koła Wolontariuszy kwestowali w sklepie spożywczym w Osieku Wielkim, zbierając żywność na paczki dla osób potrzebujących.

Zbiórka odbyła się w ramach akcji „Pogotowie Świętego Mikołaja ” organizowanej przez Bank Żywności w Koninie.

Wszystkim, którzy dołączyli się do zbiórki serdecznie dziękujemy

 

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

W dniu 28-11-2019 w naszej Szkole odbyła się dyskoteka Andrzejkowa, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariuszy!

Uczniowie naszej Szkoły oprócz tańców, mogli wziąć udział w konkurencji przechodzenia pod miotłą oraz mogli „udać się” do wróżki Niemiry, która przepowiadała im przyszłość 😉 Dodatkową atrakcją były fotościanki z postaciami bajkowymi 🙂

Dyskoteka miała charakter charytatywny, a wszystkie zebrane dochody przeznaczone zostaną na leczenie Weroniki Perkowskiej (ur. 04.10.2018).

Serdecznie dziękujemy!!

 

ZBIÓRKA SŁODYCZY „HALLOWEEN”

W dniu 31.10.2019 nasi Wolontariusze zorganizowali spotkanie z okazji Halloween 😱😨👻 były słodycze, ale zdarzały się i psikusy 😉
Zebrane w tym dniu słodycze w części przekazane zostały Przedszkolakom z naszej Szkoły 😉
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli naszych Wolontariuszy i podzielili się słodyczami 😉💙